پیست اسکی باکوریانی

📅 انتشار : 1396/06/22 📅 بروزرسانی : 1401/09/16 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 642

آیا تا به حال در فصل پاییز و زمستان به سفر رفته‌اید؟ آیا می‌دانید که در فصل زمستان برخی از ورزش‌های زمستانی وجود دارند که هیجان آن‌ها دسته کمی از پرواز در ارتفاع ندارد؟ اگر تاکنون لذت سفر در فصل سرد سال را تجربه نکرده‌اید باید بگوییم که حتما برای یک بار هم که شده به جای سفر در فصل بهار و تابستان، برنامه سفر خود را در فصل‌های سرد سال تنظیم نمایید تا این گونه در مقصد خود با منظره‌ای با آب و هوای جدید مواجه شوید. شهر باکوریانی گرجستان جزء آن دسته از شهرهایی است که در فصل زمستان گردشگران خاص خود را دارد که علاقه بسیاری به دیدن کوه‌های پوشیده شده از برف و استفاده از امکانات و بازی‌های مناسب این فصل دارند. 
در مورد شهر باکوریانی جالب است بدانید که مردم محلی گرجستان بیشتر این شهر را به عنوان یک منطقه ییلاقی انتخاب می‌کنند تا با رفتن به آنجا بتوانند از آب و هوای مطلوب آن استفاده نمایند. این شهر همچنین به عنوان یکی از بهترین مقاصد تفریحی و گردشگری در میان گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده است؛ چرا که دیدن طبیعت بکر و زیبای این شهر در کنار استفاده از اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی فرصتی خواهد بود که شاید تنها یک بار در زندگی هر فرد رخ دهد.

 

پیست اسکی باکوریان

 
دسترسی به پیست اسکی باکوریانی

شهر باکوریانی در فاصله ۱۸۰ کیلومتری از شهر تفلیس قرار دارد که برای دسترسی به پیست اسکی آن می‌توان به راحتی با استفاده از تاکسی در زمانی حدود ۴ ساعت خود را به آنجا رساند و از اسکی سواری روی کوه‌های پر پیچ و خم باکوریانی لذت برد.

 

پیست اسکی باکوریان

 

آب و هوای پیست اسکی باکوریانی

از آنجایی که شهر باکوریانی گرجستان در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از دریای سیاه قرار دارد، بنابراین می‌توان آن را جزء مناطق نیمه گرمسیری در نظر گرفت. به طوری که در زمستان آب و هوایی نسبتا یخبندان به همراه بارش برف و بوران در انتظار مردم است. اگر در ماه ژانویه به این شهر سفر کنید احتمالا با دمای ۷- درجه سانتی‌گراد و ۶۵ سانتی‌متر برف مواجه می‌شوید که دیدن منظره برفی با درختان صنوبر سر به فلک کشیده تجربه‌ای است که تنها می‌توان با سفر به باکوریانی گرجستان به آن دست یافت. اگر اسکی باز ماهری هستید یا علاقه به تماشای اسکی بازان دارید بهتر است در فوریه که آب و هوا شرایط مطلوبی برای ورزش‌های زمستانی چون اسکی دارد به شهر باکوریانی سفر کنید.

 

پیست اسکی باکوریان

 

تاریخچه پیست اسکی باکوریانی

در شهر باکوریانی تفلیس در سال ۱۹۳۲ اولین پیست اسکی برای استفاده علاقه‌مندان به اسکی افتتاح گردید که به مرور زمان این منطقه به یکی از مکان‌های گردشگری گرجستان برای تفریحات زمستانی تبدیل شد. به طوری که هر ساله افراد زیادی که برای تفریح و استراحت به شهر باکوریانی گرجستان می‌آیند تا در کنار گردش از لذت ورزش‌های زمستانی چون اسکی، اسنوبرد و جت اسکی نیز بهره‌مند شوند. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به پیست اسکی باکوریانی