پیست اسکی باکوریانی

تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور
گرجستان در تمامی فصل سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می باشد که به دلیل تفریحات ، جاذبه های گردشگری تاریخی و همچنین فرهنگ غنی آن است.در مطالب های دیگر در تفریحات و جاذبه های گردشگری این کشور را بیان کردیم در این قسمت می خواهیم یکی از تفریحات جالب برای علاقه مندان به اسکی را با پیست اسکی باکوریانی بیش تر آشنا کنیم پس لحظه آخر را همراهی کنید.
پیست اسکی باکوریانی یکی از مجهز ترین پیست های اسکی گرجستان می باشد که در منطقه سامتسخه و در شهر بورجومی گرجستان با مسیر 17 کیلومتری واقع شده است که دارای 14 بالابر مانند تله کابین ، تله سیژ نیز می باشد.جالب است بدانید پیست اسکی باکوریانی حدود تعداد 12288 نفر را در ساعت می تواند جا به جا کند. این پیست اسکی در ارتفاعی بین 1740 و 2672 متر قرار گرفته است.
پیست اسکی باکوریانی با ارتفاع 1700 متری از سطح دریا در قسمت شمالی دامنه های کوه تریالتی و همچنین با فاصله 180 کیلومتری در ناحیه شمال شهر تفلیس واقع گردیده است.گردشگران و علاقه مندان به اسکی و اسنوبرد توجه داشته باشند 4 الی 5 ماه این پیست اسکی مناسب ( اواسط دسامبر تا اواسط آوریل) و محل مناسبی برای کوددکان برای جذب ورزش اسکی است.

به طور کلی این پیست دارای دو مسیر اصلی به نام های مسیر اسکی مدرن و توسعه یافته دیدولی و مسیر قدیمی کوختا نیز می باشد.در ادامه مشخصات مسیر اسکی را بیش تر توضیح خواهیم داد.
مسیر آسان به طول 7 کیلومتر با شیب 41%
مسیر متوسط با طول 6 کیلومتر با شیب 35%
مسیر سخت به طول 4 کیلومتر با شیب 24%
هزینه استفاده از پیست اسکی همه روزه از ساعت 10 الی 17 و همچنین هزینه آن برای افراد بزرگسال 30 لاری و کودکان 20 لاری نیز می باشد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پیست اسکی باکوریانی