بالشوی تئاتر

سالن تئاتر بالشوی یا با نام اختصاری باشوی تئاتر در روسیه از جاذبه های هنری، فرهنگی و از افتخارات مسکومحسوب می گردد . سالن نمایش بالشوی از مهم ترین و مشهورترین تالارهای دنیا به حساب می آید. باله بالشوی و اپرای بالشوی از برجسته ترین و قدیمی ترین شرکت های باله و اپرا در دنیا می باشد.
به طوری که سالیانه با هنرمندان معروف بسیار نمایش های متنوعی را به اجرا می گذارند گردشگران تور روسیه با دیدن ساختار و معماری بی نظیر و شاهکار این بنا و همچنین بهره بردن از اجراهای نمایشی آن می توانند روزی خاص و فوق العاده ای را تجربه کنند. نکته جالب توجه این است که (باله دریاچه قو) اثر هنری پیوتر ایلیچ چایکوفسکی ، اولین بار در سال 1878 در تالار بالشوی به روی صحنه رفت.
سالن بالشوی تئاتر سه بار در سال های 1805، 1813، 1853 در اثر آتش سوزی نیمی از آن سوخت که مجددا به دست افراد ماهر و متخصص این امر طراحی و ساخته شد. طی این سال های گذشته چندین بار مرمت و تعمیر شده که آخرین بار در سال 2006 به مدت 6 سال تا سال 2012 به طول انجامید. پس از چندین بار بازسازی و مرمت وسعت زیربنای این تالار به 85000 متر مربع رسید که تمامی صندلی ها و وسایل استفاده شده داخل این سالن تئاتر از بهترین و لوکس ترین های روسیه استفاده شده.
در سالن نمایش بولشوی بخش های گوناگونی در نظر گرفته شده که از مهم ترین آن ها می توان به سالن معروف بتهوون ، اتاقک های جادار با سقفی بلند برای تمرین هنرمندان و قسمت هایی برای قرار دادن وسایل تکنیکی نام برد . در حال حاضر تالار بزرگ ظرفیت 1750 مهمان و تماشاگر را دارد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بالشوی تئاتر

افسون 7 شهریور 97
1
بالشوی تئاتر خیلی معروفه و کسایی که اهل کارای فرهنگی هستند این تئاترو می شناسند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر