اخلمد

به طور قطع مي توان گفت آبشار اخلمد يكي از زيباترين مكان های تفریحی در کشور ایران است و می توان از آن به عنوان بهشتی در اين جهان خاكي نام برد. يكي از زیبا ترین تفرجگاه های طبيعي در نزدیکی استان خراسان ابشار اخلمد است . قدمت این گردشگاه به چندین هزار سال پیش باز می گردد. در زمان های قدیم مردم آنجا بر این باور بودند كه در حمله اعراب به شهر خراسان مردم به اين دره پناه مي بردند. اين محل را اخلمد مريعی نام گذاری کرده اند برای اين كه در اکو سیستم این مجموعه درخت وجود نداشته است.

اين تفرجگاه در 75كيلومتری جنوب شرقی مشهد واقع شده است . ابشار اخلمد در دل كوه های بينالود خراسان قرار گرفته است . اين رشته كوه ادامه ی سلسله جبال کوه های البرز است . آبشار اخلمد با فاصله سه كيلومتری بالاتر از آبادی است و از ارتفاع 17 متری بر زمین جاری می شود. منطقه اخلمد با وجود كوه ها و آبشارها از هوا مطبوع با وزش نسیم خنک در فصل بهار حتی تابستان برخوردار است . اخلمد به دلیل موقعیت جغرافیایی اش از شدت گرمای فصل تابستان و سرمای شدید فصل زمستان در امان است .

این تفرجگاه از نظر آب وهوا دارای تنوع دمای گوناگونی است . به طور مثال اوسط آبادی 5 درجه سانتی گراد و نزدیکی آبشارها 14 درجه سانتي گراد با مشهد مقدس اختلاف دما دارد. تفریحگاه اخلمد دارای دو آبشار بلند است آبشار بزرگ كه حدودا 47 متر از سطح زمین ارتفاع دارد و آبشار كوچک كه تقریبا 25 متر از سطح زمین ارتفاع دارد و در کل فصل های سال جاري است و تا به امروز خشک نشده. این دو ابشار از كوه منيژه سر چشمه ميگيرند. برای کسانی که به مشهد مقدس سفر می کنند و از گشت و گذار در سطح شهر و خرید در پاساژهای مختلف خسته شدند این تفریحگاه بهترین انتخاب برای خانواده ها و کودکان و نوجوانان است.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز اخلمد
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
ایمان 7 شهریور 97
4
دیگه اخلمد احتیاج به تعریف نداره همه میدونن چقدر اخلمد جای خوب و بکری هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری