کلیسا چورا استانبول

از آن جایی که از دیرباز مردمان ترکیه به اعتقادات و سنت های دیرینه خود احترام گذاشته تعداد کلیسا ها و مساجد در آن زیاد است که از زیباترین آن ها می توان به کلیسا چورا استانبول اشاره کرد. کلیسا چورا شاید خیلی در بین گردشگران تور استانبول شناخته شده نباشد ولی برای اهالی این شهر بسیار مهم و مقدس بوده. ولی به شما گردشگران عزیز تور استانبول پیشنهاد می کنم بازدید از این کلیسا را از دست ندهید، هنرهای تجسمی دوره بیزانس که به وفور در آن دیده می شود ارزش یک بار دیدن را دارد. تمامی دیوارها و سقف های کلیسای چورا با کاشی های نقاشی شده توسط افراد هنرمند دوره بیزانس بوده که با مرمت و نگهداری ویژه تا به امروز سالم و بدون تخریب باقی مانده است، البته لازم به ذکر است طی این چند صد سال تخریب هایی نیز داشته اند ولی بسیار کم و ناچیز بوده است.

نقاشی های رو ی این کاشی ها الهام گرفته از زندگی حضرت مریم و حضرت عیسی بوده است که به سال 400 هجری باز می گردد. کلیسا چورا استانبول به عنوان نمادی از نجات دهنده زندگی حضرت مریم و پسرش از معماری منحصر به فرد دوره بیزانس باقی مانده و امروزه به عنوان یکی از زیبا ترین کلیساهای مسیحی در استانبول شناخته شده است. این کلیسا در سال های اول ساخت به عنوان صومعه مورد استفاده قرار می گرفته، پس از چند صد سال به مسجد تبدیل شده و از سال 1949 تبدیل به موزه قدیمی شده است که مورد بازدید عموم قرار گرفته است. کلیسا چورا استانبول در قسمت غربی محله سلطان احمد قرار دارد که از مرکز شهر با اتوبوس و تاکسی تنها 15 تا 20 دقیقه طول می کشد به آن جا برسید. کلیسا چورا همه روزه به جز چهار شنبه ها از 10 صبح تا 6 عصر برای بازدید گردشگران تور استانبول باز می باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کلیسا چورا استانبول
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

رایان 12 شهریور 97
4
کلیسا چورا استانبول از یک معماری خیلی ساده و زیبا بر گرفته شده که جشم هر بیننده ای رو به خودش جذب می کنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور استانبول دی 98
4 شب
اطلس گلوبال
آیسو سفر پارسه
29 دی - 7 بهمن

تور استانبول 30 دی 98
6 شب
ایران ایر تور
گردشگر زمان
30 دی - 6 بهمن

تور استانبول 3 بهمن 98
4 شب
ایران ایر تور
مهریار پرواز
3 بهمن - 7 بهمن

تور استانبول 26 و 27 و 28 اسفند 98 ویژه نوروز 99
3 شب
ایران ایر تور
گردشگر زمان
26 اسفند - 3 فروردین

تور استانبول 1 و 4 بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
کاخ سپید ملل
1 بهمن - 9 بهمن

تور استانبول 1 بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
فلات پارس
1 بهمن - 6 بهمن

تور استانبول 29 دی 98
3 شب
ایران ایر تور
سیف گشت
29 دی - 2 بهمن

تور استانبول پرواز ماهان
4 شب
ماهان
ندا پرواز
2 بهمن - 10 بهمن

تور استانبول 3 بهمن 98
4 شب
ماهان
افق بال فرشتگان
3 بهمن - 7 بهمن

تور استانبول 6 و 20 و 27 بهمن 98
5 شب
آتا
ندا پرواز
6 بهمن - 2 اسفند