جنگل پرديسان قائم

📅 بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ بازدید : 365

شهر تاریخی کرمان، فضای سبز طبیعی اندکی دارد؛ به طور کلی سرانه فضای سبز این شهر به ازای هر فرد تنها 18 متر مربع می باشد. از همین رو در سال 1343 در پی ایده ای که دکتر مظفر بقایی مطرح نموده بود، مسئولین استان اقدام به احداث جنگلی دست کاشت در شرق کرمان نمودند که سبب طراوت و سرسبزی منطقه شد. جنگل پردیسان قائم که حدود 250 هکتار وسعت دارد، هم اکنون بزرگترین جنگل دست کاشت ایران محسوب می شود. 

 

پارک جنگلی قائم کرمان


پوشش های گیاهی پارک جنگلی قائم

حدود 500 هزار اصله درخت در این جنگل کاشته شده که در انواع مختلف هستند و مهم ترین آن ها نارون، کاج و سرو می باشند. این درختان فضای دل انگیزی را در دل کوه صاحب الزمان کرمان پدید آورده اند که هر توریستی را به وجد می آورد. 

 

پارک جنگلی قائم کرمان

 

پارک جنگلی قائم کرمان


امکانات تفریحی و رفاهی جنگل پردیسان قائم

پارک جنگلی قائم کرمان به ریه های شهر کرمان شهرت پیدا کرده و مکان مناسبی برای گشت و گذار و پیک نیک به حساب می آید. در این پارک جنگلی امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و معنوی فراوانی وجود دارد که گردشگران تور کرمان می توانند از آن ها بهره ببرند و روزی خاطره انگیز را در دل جنگل های پردیسان تجربه کنند. جالب است بدانید که در این پارک زیارتگاه، مهدیه، مسجد و گلزار شهدا هم وجود دارد که توجه افراد مذهبی را به خود جلب نموده است. از دیگر امکانات موجود در جنگل پردیسان قائم می توان به شهربازی، رستوران، کافی شاپ، بوفه خوراکی، پیست موتور سواری، پیست دوچرخه سواری، پیست کارتینگ، آب آشامیدنی، سالن آمفی تئاتر و زمین پینت بال اشاره کرد که گردشگران تور داخلی می توانند با استفاده از آن ها لحظات شاد و مهیجی را برای خود ثبت کنند. کوه های اطراف جنگل نیز با چشم انداز بی نظیری که دارند به مکانی محبوب برای علاقه مندان به کوهنوردی تبدیل شده؛ آخر هفته ها افرادی زیادی را در حال کوه پیمایی در این منطقه مشاهده می کنیم. ورود و بازدید از این مکان برای عموم مردم رایگان می باشد. 

 

پارک جنگلی قائم کرمان پارک جنگلی قائم کرمان


افرادی که به بام کرمان می روند منظره ای خیره کننده از جنگل پردیسان را مشاهده می کنند. برخی از آثار تاریخی کرمان همچون تخت دریا قلی بیگ و گنبد جبلیه در اطراف پارک پردیسان قرار دارند که بازدید از آن ها نیز خالی از لطف نیست. وجود این جنگل زیبا در منطقه، باعث ایجاد هوایی مطلوب و همچنین افزایش اکسیژن شده است. 

 

پارک جنگلی قائم کرمان


آدرس پارک جنگلی قائم کرمان

کرمان/ بلوار قائم/ مجموعه تفریحی گردشگری پردیسان قائم

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/23626-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%8A%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%A6%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 کاربران به جنگل پرديسان قائم