تنها ترین درخت جهان

📅 انتشار : 1397/11/11 📅 بروزرسانی : 1397/11/11 بازدید : 804
این که یک درخت لقب تنها ترین درخت جهان را داشته باشد موضوع جالبی است که تعجب بسیاری از افراد را بر می انگیزد، به همین جهت در این بخش از لحظه آخر قصد داریم به بررسی این موضوع و همچنین معرفی این درخت تنها بپردازیم.
 
 
تنهاترین درخت در جهان
 

معرفی درخت تنره

در گذشته درختی به نام تنره در منطقه ای به همین نام قرار گرفته است، گردشگران تور آفریقا باید بدانند که این درخت در صحرای بزرگ آفریقا یکی از زیباترین بیابان های دنیا قرار داشت که به عنوان تنها ترین درخت جهان شناخته می شد. 
درخت تنره در واقع یک آکاسیا چتری بود که در سال 1973 توسط یک راننده کامیون زیر گرفته شد و از بین رفت و در حال حاضر بقایای آن در موزه بین المللی نیجر نگهداری می شود و شهرتی جهانی دارد. خوب است بدانید که تا شعاع 400 کیلومتری اطراف درخت تنره هیچ درخت دیگری وجود نداشت و به همین سبب این درخت قدیمی چنین لقبی گرفته و در سطح جهان معروف شد.
 
 
تنها ترین درخت
 
 
شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه درخت دیگری در منطقه تنره رشد نکرده است برای پاسخ به این سوال باید بدانید که این درخت قدمت بسیار زیادی داشته و کاشت آن به زمانی باز می گردد که هنوز صحرای آفریقا به شکل امروزی اش در نیامده بود و در واقع تنره آخرین درخت به جا مانده از در این منطقه بوده است.
در سال 1939 چاهی در کنار تنها ترین درخت جهان حفر شد و محققان با بررسی این چاه دریافتند که ریشه های این درخت تا عمق 36 متری از سطح زمین پیش رفته و به سفره های آب زیر زمینی رسیده بودند و علت بقای تنها ترین درخت جهان نیز همین امر بود.
خوب است بدانید که این درخت در تمامی سال های حیات خود کاملا سر سبز و دارای گل های زرد رنگ بود.
 
 
تنها ترین درخت جهان
 

بازدید از تنها ترین درخت جهان

امروز در محل قدیمی درخت تنره میله ای به عنوان یادبود قرار داده شده است و برخی از علاقه مندان و گردشگران برای بازدید از محل درخت به مناطق شمالی کشور نیجر سفر می کنند. لازم به ذکر است افرادی که مایل اند از بقایای به جا مانده از این درخت بازدید به عمل بیاورند باید با تور آفریقا به کشور نیجر سفر کرده و به موزه بین المللی بوبو هاما مراجعه کنند. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 111 کاربران به تنها ترین درخت جهان