تنها ترین درخت جهان

این که یک درخت لقب تنها ترین درخت جهان را داشته باشد موضوع جالبی است که تعجب بسیاری از افراد را بر می انگیزد، به همین جهت در این بخش از لحظه آخر قصد داریم به بررسی این موضوع و همچنین معرفی این درخت تنها بپردازیم.معرفی درخت تنره:
در گذشته درختی به نام تنره در منطقه ای به همین نام و در صحرای بزرگ آفریقا قرار داشت که به عنوان تنها ترین درخت جهان شناخته می شد.
درخت تنره در واقع یک آکاسیا چتری بود که در سال 1973 توسط یک راننده کامیون زیر گرفته شد و از بین رفت و در حال حاضر بقایای آن در موزه بین المللی نیجر نگهداری می شود و شهرتی جهانی دارد. خوب است بدانید که تا شعاع 400 کیلومتری اطراف درخت تنره هیچ درخت دیگری وجود نداشت و به همین سبب این درخت قدیمی چنین لقبی گرفته و در سطح جهان معروف شد.شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه درخت دیگری در منطقه تنره رشد نکرده است برای پاسخ به این سوال باید بدانید که این درخت قدمت بسیار زیادی داشته و کاشت آن به زمانی باز می گردد که هنوز صحرای آفریقا به شکل امروزی اش در نیامده بود و در واقع تنره آخرین درخت به جا مانده از در این منطقه بوده است.
در سال 1939 چاهی در کنار تنها ترین درخت جهان حفر شد و محققان با بررسی این چاه دریافتند که ریشه های این درخت تا عمق 36 متری از سطح زمین پیش رفته و به سفره های آب زیر زمینی رسیده بودند و علت بقای این درخت نیز همین امر بود.
خوب است بدانید که تنها ترین درخت جهان در تمامی سال های حیات خود کاملا سر سبز و دارای گل های زرد رنگ بود.اطلاعات بازدید تنره:
امروز در محل قدیمی درخت تنره میله ای به عنوان یادبود قرار داده شده است و برخی از علاقمندان و گردشگران برای بازدید از محل درخت به مناطق شمالی کشور نیجر سفر می کنند. لازم به ذکر است افرادی که مایل اند از بقایای به جا مانده از این درخت بازدید به عمل بیاورند باید با تور آفریقا به کشور نیجر سفر کرده و به موزه بین المللی بوبو هاما مراجعه کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز تنها ترین درخت جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سمانه محمودی 21 بهمن 1397
3
این درخت می تونه لقب بدبخت ترین درخت دنیارم بگیره
علیرضا 28 بهمن 1397
3
برای سفر به نیجر ویزا می خواد؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری