باغ وحش باکو


آیا می دانستید که تماشای حیات وحش چه تاثیر مثبتی بر روان آدمی خواهد داشت؟ طبق بررسی های اخیر تماشای حیات وحش سبب هیجانات مثبت و کاهش احساسات منفی در روح انسان می باشد. یکی از زیبا ترین نمایش های حیات وحش را می توانید در پایتخت کشور جمهوری آذربایجان یعنی همان شهر باکو ببینید.
باغ وحش باکو یکی از قدیمی ترین پارک های جانور شناسی در این شهر است که در سال 1928 فعالیت خود را در پارک لونا چارسکی آغاز کرد. باغ وحش باکو در طی این سال ها جابجایی های متعددی داشته است برای مثال در سال 1958 از پارک لوناچارسکی به میدان ایلیچ جابجا شد و در همان سال به شهر بایل منقل شد و تقریبا 14 سال در همان جا مستقر بود تا اینکه به دلیل زلزله ای نه چندان سنگین با پرت شدن قفس برخی حیوانات یک خرس و یک شیر جان خود را از دست دادند و پس از آن به صورت موقتی به شهر رازین باکو منتقل شدن و در آخر جانور شناسان منطقه رایون نریمانوف را برای زندگی حیوانات مناسب دیدند و آخرین جابه جایی باغ وحش باکو در سال 1985 به رایون نریمانوف انجام شد.
مساحت کلی این باغ وحش حدودا 4.26 هکتار است و زیستگاه نزدیک به 1200 عدد حیوان و 160 گونه جانوری می باشد.

باغ وحش زیبای باکو در حال حاضر دارای 28 عدد فلامینگوی صورتی می باشد که نماد این پارک جانوری نیز به حساب می آید این گونه از پرندگان در سال 1990 برای نخستین بار در شهر باکو پیدا شدند و با تلاش و نگهداری از آن ها بقای آن ها تا به امروز حفظ گردیده است.
جالب است که مسافران تور باکو بدانند پروژه باغ وحش جدیدی در منطقه آب شوران به دستور ریس جمهور فعلی آذربایجان در دست احداث می باشد که بودجه حدودا 2.85 میلیون منات به آن اختصاص یافته است.
در آخر به آن دسته از مسافران تور باکو که علاقمند به حیات وحش می باشند پیشنهاد می کنیم بازدید از این باغ وحش زیبا را از دست ندهند آدرس در انتهای متن درج شده است.
آدرس: آذربایجان – باکو – خیابان باکو خان اف – پلاک ۲۹
شماره تماس: ۹۶ ۱۰ ۴۴۰ ۱۲ ۹۹۴+

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر