منطقه جنگلی ناژوان

شهر اصفهان معمولا به داشتن میراث فرهنگی و تاریخی شهرت دارد، اما در این شهر زیبا جاذبه توریستی متفاوت تری نسبت به آثار تاریخی نیز وجود دارد که کمتر به آن ها پرداخته شده است. به طور مثال یکی از اماکن تفریحی این شهر منطقه جنگلی ناژوان است که نقش مهمی را در پاکیزگی هوای شهر ایفا می کند و همچنین تفرجگاه خوبی برای مردم و گردشگران این شهر به شمار می آید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منطقه جنگلی ناژوان در ادامه این مطلب از سایت با ما همراه باشید.منطقه جنگلی ناژوان با وسعی در حدود 1200 هکتار یکی از بزرگ ترین باغ ها و فضا های سبز شهر اصفهان است که در حاشیه رودخانه زاینده رود واقع شده است. گردشگران تور اصفهان خوب است بدانید نام ناژوان از دو واژه ناژ که یکی از انواع درختان صنوبر است و وان پسوند این واژه تشکیل شده و ترکیب این دو واژه به معنای محل قرار گیری درختان ناژ می باشد. این پارک جنگلی با نام ناژنان نیز شناخته می شود.منطقه جنگلی ناژوان اصفهان توسط زمین های کشاورزی، باغ، رودخانه زاینده رود و همچنین توسعه شهری احاطه شده است و به دلیل سرسبزی نواحی مجاور و همچنین عبور رودخانه زاینده رود از آن، به طور کلی دارای آب و هوای مطلوب و معتدل تری نسبت به دیگر مناطق شهر است. از طرفی قرار گرفتن این منطقه جنگلی در نواحی غرب و جنوب غربی و در نزدیکی صنایع آلاینده شهر سبب شده این پارک همانند یک فیلتر طبیعی هوا عمل کرده و به کاهش آلودگی هوای شهر کمک شایانی کرده باشد. در مجموع این ویژگی ها باعث شده که به منطقه جنگلی ناژوان لقب ریه اصفهان را بدهند.گردشگران تور اصفهان جالب است بدانید که ناژوان در واقع یک مجموعه تفریحی بسیار مجهز است و در آن اماکن گردشگری مجزایی همچون باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، باغ پرندگان، زمین بازی کودکان و استخر تاسیس شده است. همچنین گردشگران عزیز با مراجعه به این مکان تفریحی می توانند به تفریحاتی همچون تله سیژ سواری، درشکه سواری، اسب سواری، قایق سواری و دوچرخه سواری بپردازند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز منطقه جنگلی ناژوان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری