باغ گیاه شناسی آمستردام

آمستردام یکی از زیباترین شهرهای هلند است که جاذبه ها و تفریحات جذابی را در دل خود جای داده و از این حیث محبوبیت زیادی کسب کرده است. یکی از بهترین تفریحات آن باغ گیاه شناسی آمستردام بوده که هورتوس بوتانیکاس نیز آن را می نامند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این باغ زیبا در ابتدا به عنوان باغ گیاهان دارویی برای داروسازان و پزشکان این شهر احداث شده بود و در گذر زمان تغییر کاربری داد. این باغ در سال 1987 به دلیل قطع همکاری دانشگاه آمستردام، در معرض ورشکستی و تعطیلی قرار گرفت که برخی از افراد خیرخواه مانع از آن شدند و با کمک های مالی خود روح طراوت را دوباره به آن بازگرداندند.

باغ گیاه شناسی آمستردام یکی از باغ های کهن موجود در دنیا می باشد که اغلب توریست ها بازدید از آن را در برنامه سفر خود می گنجانند. مدیریت این باغ امروزه به دست شورای شهر آمستردام است. یکی از بهترین بخش های باغ که در سال 1912 احداث شد، کاخ یادبود نخل خرما می باشد که سرخس های بی نظیری را در خود جا داده است.

باغ گیاه شناسی آمستردام در حدود 6 هزار گونه گیاهی و درخت متنوع دارد که جلوه خاصی به آن بخشیده است. در این باغ گیاهشناسی گردشگران تور هلند می توانند برخی از درختان و گونه های گیاهی را که در معرض انقراض هستند از نزدیک تماشا کنند و این فرصت را غنیمت شمارند، زیرا ممکن است تا سال های آتی به طور کلی از بین بروند. خوب است بدانید که برخی از گیاهان ایرانی نیز در این مکان وجود دارد و دیدن آن ها سبب به وجد آمدن گردشگران تور آمستردام می شود. در بخشی از باغ یک سالن برای کنفرانس ها و یک سالن دیگر برای برگزاری مراسم ها در نظر گرفته شده که گردشگران تور آمستردام می توانند از آن ها بهره ببرند.
آدرس:Plantage Middenlaan 2a, 1018 DD Amsterdam, The Netherlands
تلفن: 31206259021
وب سایت: www.dehortus.nl 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ گیاه شناسی آمستردام
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری