اسکی در ارزروم

ارزروم یکی از شهر های پر مخاطب کشور ترکیه می باشد که از جذاب ترین تفریحات زمستانی آن می توان به اسکی در کوه های زیبای پالان دوکان در قمست جنوبی این شهر اشاره کرد.
شرایط ایده آل کوه های پالان دوکان اسکی در ارزروم را بسیار لذت بخش کرده است.
کوه های پالان دوکان با ارتفاعی حدودا 3176 متر مربع از سطح زمین و به صورت متوسط 2.5 تا حدود سه متر برف یکی از مناسب ترین مکان ها برای تجربه این ورزش هیجان انگیز می باشد.
از بلند ترین و پرشیب ترین پیست های اسکی در سطح جهان پیست پالان دوکان می باشد. زمستان در کوه های پالان دو کان 5 ماه به طول می انجامد و همین امر آن را به یکی از برجسته ترین پیست های بین المللی تبدیل کرده است.

این پیست در فاصله حدودا پنج کیلومتری شهر ارزروم قرار دار که دارای 7 مسیر آسان و مبتدی بوده که طی این مسیر می توانید از را هنمایی های مربیان مجرب و باتجربه پیست پالان دوکان نیز استفاده کنید.
برای اسکی بازان مبتدی لازم به ذکز است که توجه داشته باشند از تردد در شیب های فاقد علامت خودداری کنند زیرا به دلیل مه آلود بودن مسیر ممکن است مسیر بازگشت را گم کنند.
در پیست پالان دو کان برای افرادی که به صورت تقریبی با ورزش اسکی آشنایی دارند 8 مسیر متوسط و برای افراد حرفه ای 4 مسیر سخت وجود خواهد داشت.

مسافران تور ارزروم در این پیست علاوه بر اسکی تفریحاتی چون تله اسکی، تله سی یژ و یک تله کابین به طول حدودا سه کیلومتر را می توانند تجربه کنند.
یک کلبه چوبی در پیست وجود دارد که وسایل مورد نیاز اسکی را در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید وسایل مورد نیاز خود را از آن اجاره کنید.
جالب است که بدانیم در پیست اسکی پالان دوکان جهت امنیت حال مسافران تور ارزروم یک مرکز فوریت های پزشکی و درمانگاه روستایی نیز وجود دارد.


گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر