اسکی در ارزروم

ارزروم یکی از شهر های پر مخاطب کشور ترکیه می باشد که از جذاب ترین تفریحات زمستانی آن می توان به اسکی در کوه های زیبای پالان دوکان در قمست جنوبی این شهر اشاره کرد.
 شرایط ایده آل کوه های پالان دوکان اسکی در ارزروم را بسیار لذت بخش کرده است.
کوه های پالان دوکان با ارتفاعی حدودا 3176 متر مربع از سطح زمین و به صورت متوسط 2.5 تا حدود سه متر برف یکی از مناسب ترین مکان ها برای تجربه این ورزش هیجان انگیز می باشد.
از بلند ترین و پرشیب ترین پیست های اسکی در سطح جهان پیست پالان دوکان می باشد. زمستان در کوه های پالان دو کان 5 ماه به طول می انجامد و همین امر آن را به یکی از برجسته ترین پیست های بین المللی تبدیل کرده است.

این پیست در فاصله حدودا پنج کیلومتری شهر ارزروم قرار دار که دارای 7 مسیر آسان و مبتدی بوده که طی این مسیر می توانید از را هنمایی های مربیان مجرب و باتجربه پیست پالان دوکان نیز استفاده کنید.
برای اسکی بازان مبتدی لازم به ذکز است که توجه داشته باشند از تردد در شیب های فاقد علامت خودداری کنند زیرا به دلیل مه آلود بودن مسیر ممکن است مسیر بازگشت را گم کنند.
 در پیست پالان دو کان برای افرادی که به صورت تقریبی با ورزش اسکی آشنایی دارند 8 مسیر متوسط و برای افراد حرفه ای 4 مسیر سخت وجود خواهد داشت.

مسافران تور ارزروم در این پیست علاوه بر اسکی تفریحاتی چون تله اسکی، تله سی یژ و یک تله کابین به طول حدودا سه کیلومتر را می توانند تجربه کنند.
یک کلبه چوبی در پیست وجود دارد که وسایل مورد نیاز اسکی را در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید وسایل مورد نیاز خود را از آن اجاره کنید.
جالب است که بدانیم در پیست اسکی پالان دوکان جهت امنیت حال مسافران تور ارزروم یک مرکز فوریت های پزشکی و درمانگاه روستایی نیز وجود دارد.

 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز اسکی در ارزروم
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری