پارک بوبولی


یکی از تفریحات بسیار خوبی که در شهر فلورانس ایتالیا وجود دارد "پارک بوبولی"می باشد. این باغ خوش منظر، در قلب شهر فلورانس وجود داشته و از جمله باغ های کهن ایتالیا به شمار می رود که دارای طراحی و معماری منحصر به فردی بوده که سبب شده در ساخت بسیاری از پارک های اروپایی از آن الهام گرفته شود. معماری بی مثال پارک بوبولی بر عهده "بارتولومئو آماناتی" و "برناردو بوان تالنتی" بود. پارک بوبولی در قرن شانزدهم و در جوار قصر pitti احداث شد که در واقع حیاط آن به حساب می آید. خاندان پیتی که از تاجران متمول ایتالیا بودند، در این کاخ زندگی می کردند، سپس خاندان مدیچی در سال 1550 آن را خریداری کردند و بخش هایی را به این محدوده اضافه کردند. خاندان توسکانی هم به مدت 4 قرن، در این باغ زندگی می کردند. از سال 1766 درب پارک بوبولی به روی عموم مردم باز شد و مردم عادی هم توانستند از جاذبه های زیبایی که در این مکان وجود دارد، دیدن کنند.
مساحت کلی پارک بوبولی تقریبا 45 هزار کیلومتر مربع بوده و یکی از وسیع ترین و زیباترین پارک های شهر فلورانس می باشد که گردشگران تور ایتالیا را مجاب می کند تا در سفر به این شهر، به بازدید از آن بپردازند.

در این پارک تعداد بی شماری مجسمه وجود دارد که در سراسر پارک پراکنده شده اند و قدمت آن ها مربوط به قرون 16، 17، 18 و زمان رومیان باستان می باشد. علاوه بر مجسمه های تاریخی، چشمه های دل انگیزی که در پارک بوبولی وجود دارد، زیبایی خاصی به آن بخشیده است. افزون بر این، آب نماهای بزرگ و غارهای مصنوعی نیز، در بخش هایی از باغ واقع شده که از میان می توان به غار بوان تالنتی اشاره کرد. غار مصنوعی بوان تالنتی در سال 1536 الی 1608 توسط برناردو تالنتی ساخته شد.
به سبب وجود آثار رومی و مجسمه های کهن، از پارک بوبولی به عنوان یک موزه فضای باز نیز یاد می کنند. گردشگران تور فلورانس می توانند با بازدید از این مکان با طراوت، در عین تماشای زیبایی های وصف ناپذیر آن، با تاریخ ایتالیا آشنایی پیدا کنند. لازم به ذکر است که بگوییم این پارک در ابتدا وسعتی در اندازه هایی که امروزه مشاهده می کنیم، نداشته و به مرور زمان آن را گسترش داده اند.

شما گردشگران تور فلورانس می توانید از قدم زدن در طبیعت پارک بوبولی بهره مند شوید و از مناظر چشم نواز آن لذت ببرید. برای بازدید از پارک بوبولی 4 در ورودی وجود داشته که بعد از ورود دو مسیر پیش روی شما است:
-مسیر اول: مسیری مستقیم و بدون پیچ و خم که در این گذرگاه می توانید از فواره نپتون، فواره نیمفیوم، مجسمه الهه فورتونا و تئاتر دیدن نمایید. وقتی به فواره نپتون می رسید، مجسمه ای را می بینید که یک نیزه 3 شاخه به دست دارد و به همین دلیل آن را فواره چنگال نیز می نامند.
-مسیر دوم: مسیر دوم کمی پیچ و خم دارد ولی جذابیت های آن از مسیر اول بیشتر است. در این گذرگاه شما با غارهای مصنوعی و دست ساز مواجه می شوید که تماشای آن ها خالی از لطف نیست.

*بهترین زمان بازدید از پارک بوبولی
باغ های بوبولی در فصل بهار مملو از شکوفه می شود و طراوت و زیبایی خاصی دارد که بازدیدکنندگان تور فلورانس می توانند در محیط آن پیک نیک کنند و یک روز مفرح را برای خود به ارمغان آورند. در فصل پاییز هم دنیایی از رنگ های گوناگون را در این پارک شاهد هستیم که جلوه زیبایی به پارک می بخشد.
آدرس: ایتالیا/ شهر فلورانس/ پونته وکیو/ 1 کیلومتری کلیسای جامع فلورانس/ پشت خیابان پیتی پالاس 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر