باغ های لودی

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم یکی از زیباترین تفریحات شهر دهلی را به شما کاربران گرامی معرفی کنیم. باغ های لودی نام این مکان زیبا و دل انگیز است که خاطره ای به یاد ماندنی را برای هر توریستی به ارمغان می آورد. نام این پارک از دوران حکومت لودی الهام گرفته شده است.

باغ های لودی در واقع یک پارک شهری می باشد که وسعتی در حدود 90 هکتار دارد و این فضای بزرگ قابلیت ایجاد مکان های فرهنگی را در این باغ به وجود آورده، به همین سبب مقبره تعدادی از اشخاص نامی و پادشاهان کشور هند نظیر: سیکاندار لودی، محمد شاه، گنبد بارا و گنبد شیشا در این مکان قرار گرفته که گردشگران تور دهلی می توانند از آن ها بازدید کنند. نخستین بنایی که در باغ های لودی با سبک معماری اسلامی و هندو ساخته شد، مقبره محمدشاه بوده که کاملا از جاده نمایان است.

این پارک دوست داشتنی و دلربا در ابتدا به دستور بانو ویلینگتون که انگلیسی تبار بود شبیه به پارک های انگلستان ساخته شد و نام او نیز بر روی پارک نهاده شد. جالب است که بدانید برای ساخت این پارک زیبا 2 دهکده را خالی از سکنه کردند و آن ها را به مکانی دیگر منتقل نمودند. بعد از گذشت سال ها نام پارک به باغ های لودی تغییر یافت و از آن پس مورد استقبال بیشتری قرار گرفت. تعداد فراوانی درختان زیبا و سرسبز در این باغ کاشته شده که جلوه بی نظیری را به وجود آورده و توریست هایی که با تور هند به این مکان می روند از گشت و گذار در پارک لودی نهایت لذت را می برند.
باغ های لودی همه روزه و در تمامی فصول پذیرای گردشگران تور دهلی می باشد و آن ها می توانند بین ساعات 6 صبح تا 8 شب از این پارک بزرگ دیدن به عمل آورند. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر