ساحل ماسکیتو

یکی از سواحل محبوب در خلیج کارائیب که گردشگران تور مکزیک می توانند خاطره انگیزترین لحظات خود را در آن سپری کنند.، ساحل ماسکیتو است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با ساحل ماسکیتو بیشتر آشنا شوید.
کارائیب یکی از مناطق جنوب شرقی برزیل است که به لطف سواحل بی نظیر و تفریحاتی که دارد، سالانه میزبان گردشگران زیادی می باشد که از مکزیک به وسیله کشتی از آن بازدید می کنند. منطقه کارائیب جزایر زیادی دارد که یکی از آن ها ویکوئس نام دارد. جالب است بدانید به دلیل اینکه گردشگران زیادی به این جزیره سفر می کنند، حامیان محیط زیست نسبت به این حجم از گردشگر اعتراض کرده اند چرا که آن ها باعث صدمه به محیط زیست جزیره شده اند.

یکی از دلایل محبوب شدن جزیره ویکوئس در میان گردشگران، وجود پلانکتون های خاصی در سواحل جزیره است که شاید در هیچ جای دنیا نتوان نظیر آن را مشاهده کرد. پلانکتون های جزیره ویکوئس که اکثر آن ها در ساحل ماسکیتو جمع شده اند، پیرودینیوم بهامنس نام دارند. این موجودات تک سلولی هستند و طبق اطلاعاتی که وجود دارد، در هر گالن آب در ساحل ماسکیتو، بیش از 700هزار پلانکتون پیرودینیوم بهامنس وجود دارد. گردشگران تور مکزیک جالب است بدانید این موجودات در تاریکی شب، از خود نور ساطع می کنند که آبی رنگ هم می باشد که به همین دلیل اگر در سفر به ساحل ماسکیتو با آب های آبی رنگ در ساحل مواجه شدید بخاطر وجود میلیارد ها پلانکتون پیرودینیوم بهامنس است.
شاید برای اکثر گردشگران تور مکزیک سوال باشد که چرا نام این ساحل، ساحل ماسکیتو به معنای پشه نامیده شده است. در گذشته کشتی ای با نام ماسکیتو از این خلیج عبور میکرده که متعلق به گروهی از دزدان دریای بوده است. رهبر این گروه از دزدان دریایی شخصی بوده که رفتاری همانند رابین هود داشته و او را همواره دزد خوب صدا می زدند. علت اینکه به او همچین لقبی را داده اند این است که همانند رابین هود، از افراد پولدار دزدی میکرده و بدون اینکه بخشی از پول را برای خود نگهدارد، تماما به افراد فقیر و نیازمندی که مشاهده می کرد می بخشید. این موضوع باعث شد تا اهالی جزیره ویکوئس به احترام آن شخص، نام این ساحل را ساحل ماسکیتو قرار دهند.

اگر جریان آب ساحل شدید شود یا ورود کشتی ها به ساحل افزایش یابد، نوری که پلانکتون های پیرودینیوم بهامنس ساطع می کنند نیز درخشان تر می شود. اما همانطور که گفتیم، افراد زیادی از کمپین های حفاظت از محیط زیست نسبت به ورود این حجم از گردشگر به ساحل اعتراض کرده اند زیرا ورود بیش از حد گردشگران به جزیره، مواد آرایشی و بهداشتی که زنان استفاده می کنند و عطر ها باعث شده تا نور ساطع شده از پلانکتون های پیرودینیوم بهامنس کاهش یابد که این موضوع باعث شده امروزه علاوه بر اینکه محدودیت برای تعداد گردشگران تور مکزیک اعمال شود، خود گردشگران نیز نمی توانند با خود وسایلی همچون لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن و غیره را در ساحل ماسکیتو به همراه داشته باشند.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر