پارک ملی پیلتوایس

در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های توریستی کشور کرواسی برای شما شرح دهیم، پارک ملی پیلتوایس یکی از مفرح ترین و پر بازدید ترین تفریحات این کشور به حساب می آید. کرواسی کشوری است مملوء از تفریحات مهیج گردشگری اما پارک ملی پیلتوایس یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. پارک ملی پلیتوایس (Plitvice National Park) در کشور کرواسی، بین مرز بوسنی و هرزگووین قرار گرفته است. پارک ملی دریاچه پلیتوایس کرواسی ما بین کوه مالا کاپلا در غرب این کشور و کوه پلجسویکا در شرق کرواسی واقع شده است. پارک ملی پلیتوایس در سال 1949 میلادی تاسیس و در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

.

پارک ملی دریاچه پلیتوایس بین شهر تاریخی زاگرب و شهر ساحلی زادار قرار دارد که دارای چشم انداز زیبایی می باشد، این پارک ملی مشهور دارای 16 دریاچه است که توسط یک سری آبشار در اعماق جنگل با هم ارتباط دارند، . دریاچه پارک ملی پیلتوایس مساحتی برابر با 300 کیلومتر را دارا می باشد و این در صورتی است که زنجیره های دریاچه ها به بیش از 8 کیلومتر می رسد، مبحث جالب توجه دیگر این است که در این پارک ملی اختلاف ارتفاع زیادی وجود دارد که بلند ترین نقطه آن حدود 1280 متر و کوتاه ترین نقطه آن حدود 380 متر می باشد و اختلاف ارتفاع بین دریاچه ها تنها 135 متر است. بلند ترین آبشار پارک ملی پلیتوایس که ولیکی اسلپ نام دارد که حدود 75 متر ارتفاع دارد. پارک ملی پیلتوایس یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین پارک ملی و منطقه محافظت شده در اروپای شرقی به حساب می آید.


شاید برای گردشگران تور زاگرب جالب باشد که بدانند بیش از 90 درصد وسعت این پارک در محدوده شهرستان لیکا سنج واقع شده و ما بقی آن نیز قسمتی از شهرستان کارلوواک (Karlovac) را به خود اختصاص داده است. یکی از جاذبه های دیدنی در پارک ملی پیلتوایس رنگ دریاچه ها می باشد که با توجه به مقدار مواد معدنی موجود در آب ، موجودات زنده آن ها و زوایه تابش خورشید به رنگ های خاکستری، لاجوردی، سبز و یا آبی تغییر می کند. دریاچه پروس کانسکو جزرو و دریاچه کوزجاک از بزرگترین دریاچه های پارک ملی پیلتوایس کرواسی می باشند. آبشار های پارک ملی پیلتوایس، از بین صخره های زیبای پوشیده شده از خزه و جلبک به پایین سرازیر می شوند و صحنه ای چشم نواز ایجاد می کنند. تاثیرات آب و هوایی مختلف و همچنین اختلاف ارتفاع در پارک ملی دریاچه پلیتوایس سبب گشته تا گونه های گیاهی و جانوری متعددی در آن یافت شود، به همین خاطر پارک ملی پیلتوایس محل زیست خرس ها، آهو های کوهی، گراز های وحشی، گرگ ها، انواع پروانه، انواع خفاش و همچنین پرندگان نایابی می باشد.


به گردشگران تور کرواسی که از این پارک ملی بازدید می کنند، پیشنهاد می شود حتما از این پارک زیبا بازدید به عمل آورند. با تمامی این تفاسیر، گردشگران می توانند برای مشاهده منظره ای زیبا تر و چشم اندازی بی نظیر تر، از قایق های الکتریکی که در این پارک تعبیه شده اند استفاده کنند و در میان آب‌ های شفاف و زلال رودخانه ها گشت ‌و گذار کنند، رنگ ‌هایی که در مقابل چشمان شما پدیدار می ‌شوند. پس از قایق سواری، با نگاه به مناظر دریاچه‌ های بالا تر شگفت ‌زده می ‌شوید، گشت و گذار با قایق در پارک ملی پیلتوایس منجر به کشف دریاچه های بلورین و تماشای هر آنچه در زیر آب قرار دارد، می شود. در ادامه می ‌توانید سوار یک قطار یا اتوبوس شوید تا چشم ‌اندازی پانارامیک از دریاچه ‌ها و جنگل‌ های اطراف آن ‌ها را تماشا کنید

پارک ملی پیلتوایس در فاصله 65 کیلومتری از زاگرب قرار دارد که گردشگران تور کرواسی به راحتی با تاکسی ها و یا اتوبوس های موجود در سطح شهر در عرض زمان نچندان طولانی می توانند به این پارک بی نظیر برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر