تپه فیلوپاسوس

شهر آتن واقع در کشور یونان، پایتخت این کشور می باشد. جاذبه های گردشگری و تفریح بسیار موجود در این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از سر تا سر جهان برای بازدید از این شهر، تور آتن را در برنامه سفر خود قرار دهند. یکی از جاذبه های تفریحی محبوب در این شهر تپه فیلوپاسوس می باشد. با ما در این بخش از وب سایت لحظه آخر همراه باشید تا به بررسی تپه فیلوپاسوس آتن بپردازیم.
در این شهر چندین تپه وجود دارد که تاریخچه برخی از آن ها به زمان باستان باز می گردد، یکی از تپه های باستانی در شهر آتن تپه فیلوپاسوس می باشد. مکان قرار گیری مناسب این تپه و همچنین بنای بسیار زیبای موجود در آن باعث محبوبیت این تپه در بین گردشگران تور آتن شده است. این تپه باستانی در آن زمان به عنوان الهه شعر و موسیقی شهر آتن به نام تپه موز ساخته شده است. نام این تپه سال ها بعد بدلیل ساخت بنا هایی مانند فیلوپاسوس که یکی از سناتور های رومی بوه است، تغییر کرد و امروزه به عنوان تپه فیلوپاسوس شناخته می شود. گردشگران تور یونان می توانند با استفاده از پله های سنگی این مکان به بالای تپه بروند. همچنین در پایین تپه درختان و پوشش گیاهی بسیار زیبایی قرار دارد. این تپه مکان مناسبی برای برگزاری پیک نیک می باشد، در بالای تپه فیلوپاسوس نمای بسیار زیبایی از شهر آتن قابل مشاهده است.بنای فیلوپاسوس شهر آتن که در تپه فیلوپاسوس قرار دارد یکی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی در بین گردشگران تور آتن می باشد. این بنا بعد از مرگ سناتور رومی ساخته شد. در ساخت این آرامگاه دو طبقه از سنگ مرمر بسیاری استفاده شده است، معماری این آرامگاه نشان دهنده ی معماری زمان اسرافیان می باشد. گردشگران می توانند 5 کتیبه موجود در نمای این بنا را مشاهده کنند. همچنین چندین مجسمه در این بنا دیده می شود که یکی از آنها شخص فیلوپاسوس می باشد. ارتفاع ساختمان این آرامگاه در حدود 3 متر بوده و تاریخچه ساخت آن به 115 سال بعد از میلاد باز میگردد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تپه فیلوپاسوس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری