پارک دریایی پولائو پایار

شهر لنکاوی واقع در کشور مالزی، به عنوان یکی از بزرگترین جزایر این کشور شناخته می شود. جاذبه های تفریحی و مناطق دیدنی این جزیره باعث شده گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر کنند. تفریحات آبی در این جزیره بسیار پرطفدار می باشد. یکی از مکان های تفریحی محبوب در این جزیره پارک دریایی پولائو پایار است. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با پارک دریایی پولائو پایار در اختیار گردشگران قرار دهیم.
پارک دریایی پولائو در جنوب لنکاوی واقع شده است و تا شهر لنکاوی در حدود 30 کیلومتر فاصله دارد. گردشگران تور لنکاوی با استفاده از قایق های کوچک می توانند به این پارک بروند، که در حدود 50 دقیقه به طول می انجامد. این پارک از سال 1985 میلادی به منطقه ی محافظت شده ماهیگیری تبدیل شده است. غواصی در میان مرجان ها یکی از محبوب ترین تفریحات موجود در این پارک برای گردشگران تور مالزی محسوب می شود، که به باغ مرجان معروف است.
در نزدیکی این پارک دریایی چندین جزیره به نام های Payar، Pulau pulau kaca و Pulau lembu وجود دارد. این پارک دریایی دارای صخره های مرجانی به شکل های متفاوتی است، همین امر سبب شده گردشگران این منطقه را شبیه به اقیانوس هند بدانند.
عمق آب اطراف این پارک کم بوده و بسیار تمیز و شفاف است، همچنین بد نیست بدانید که صبح ها آب کمی تیره تر می باشد. گردشگران تور لنکاوی درون آب می توانند موجودات دریایی بسیاری مانند کوسه، دلقک ماهی، ماهی های خالدار و چندین گونه دیگر را مشاهده کنند.
گردشگران لازم است بدانند که برای بازدید از پارک دریایی پولائو پایار بجز هزینه بلیت قایق؛ باید عوارض ورود به این جزیره ی زیبا را پرداخت کنند. عوارض برای افراد بزرگ سال 5 رینگت و برای کودکان 2.5 رینگت می باشد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر