پارک ملی پلیتیویچ

پارک ملی پلیتیویچ یکی از زیباترین پارک های دنیا می باشد که در کشور کرواسی واقع شده است. اگر از علاقمندان به طبیعت هستید بازدید از پارک ملی پلیتیویچ در سفر با تور کرواسی را در برنامه های خود قرار دهید و در این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با این پارک در اختیارتان قرار دهیم.
پارک ملی پلیتیویچ زیبایی منحصر به فرد خود را مدیون دریاچه هایی است که در آن وجود دارند، این پارک زیبا در منطقه ای کوهستانی قرار دارد و توسط کوه های متعدد احاطه شده است، آبی که از این کوه ها سرچشمه می گیرد به دریاچه های موجود در این پارک ریخته و مناظر زیبایی را به وجود می آورند.
در مجموع حدود 16 دریاچه در این پارک وجود دارد که 4 دریاچه بالاتر و سایر آن ها در مناطق پایین تر قرار دارند، خوب است بدانید تمامی این دریاچه ها به وسیله آبشار های متعدد به یکدیگر وصل شده اند و این امر سبب خلق مناظری رویایی در این پارک شده است.
از دیگر نکات جالب در رابطه با دریاچه های پارک ملی پلیتیویچ رنگ آن ها می باشد، هریک از این دریاچه دارای رنگ های متفاوتی از جمله آبی، سبز و طوسی هستند و علت این امر سرچشمه و منبع متفاوت آب های موجود در آن ها می باشد.
لازم به ذکر است که این پارک زیبا زیستگاه گونه های مختلفی از جانداران نظیر گرگ ها و گوزن ها می باشد و گردشگران تور کرواسی در بازدید از این پارک می توانند این حیوانات را نیز مشاهده کنند.
گردشگران تور کرواسی باید بداننند که این پارک یکی از نماد های کشور کرواسی به شمار می آید و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و سالانه بیش از 1 میلیون نفر از آن بازدید می کنند. امیدواریم این مقاله در سفر به کشور کرواسی برای گردشگران مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پارک ملی پلیتیویچ
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری