پارک ملی پلیتیویچ

پارک ملی پلیتیویچ یکی از زیباترین پارک های دنیا می باشد که در کشور کرواسی واقع شده است. اگر از علاقمندان به طبیعت هستید بازدید از پارک ملی پلیتیویچ در سفر با تور کرواسی را در برنامه های خود قرار دهید و در این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با این پارک در اختیارتان قرار دهیم.
پارک ملی پلیتیویچ زیبایی منحصر به فرد خود را مدیون دریاچه هایی است که در آن وجود دارند، این پارک زیبا در منطقه ای کوهستانی قرار دارد و توسط کوه های متعدد احاطه شده است، آبی که از این کوه ها سرچشمه می گیرد به دریاچه های موجود در این پارک ریخته و مناظر زیبایی را به وجود می آورند.
در مجموع حدود 16 دریاچه در این پارک وجود دارد که 4 دریاچه بالاتر و سایر آن ها در مناطق پایین تر قرار دارند، خوب است بدانید تمامی این دریاچه ها به وسیله آبشار های متعدد به یکدیگر وصل شده اند و این امر سبب خلق مناظری رویایی در این پارک شده است.
از دیگر نکات جالب در رابطه با دریاچه های پارک ملی پلیتیویچ رنگ آن ها می باشد، هریک از این دریاچه دارای رنگ های متفاوتی از جمله آبی، سبز و طوسی هستند و علت این امر سرچشمه و منبع متفاوت آب های موجود در آن ها می باشد.
لازم به ذکر است که این پارک زیبا زیستگاه گونه های مختلفی از جانداران نظیر گرگ ها و گوزن ها می باشد و گردشگران تور کرواسی در بازدید از این پارک می توانند این حیوانات را نیز مشاهده کنند.
گردشگران تور کرواسی باید بداننند که این پارک یکی از نماد های کشور کرواسی به شمار می آید و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و سالانه بیش از 1 میلیون نفر از آن بازدید می کنند. امیدواریم این مقاله در سفر به کشور کرواسی برای گردشگران مفید واقع شود.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر