پارک ملی کومودو

در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از تفریحات توریستی کشور اندونزی برای شما شرح دهیم، پارک ملی کومودو یکی از مفرح ترین و پر طرفدار ترین تفریحات این کشور به حساب می آید. اندونزی کشوری است پر از تفریحات مهیج اما پارک ملی کومودو یکی از پر بازدید ترین و پر طرفدارترین آن ها به شمار می آید.
پارک ملی کومودو یکی از بهترین تفریحاتی است که گردشگران تور اندونزی می تواند در آن محیط نهایت لذت را ببرند.

پارک ملی کمودو در جزایر لسرسوندا ما بین منطقه‌ مرزی استان‌ های نوساتنگارای شرقی و نوساتنگارای غربی در اندونزی واقع است. پارک از سه جزیره‌ بزرگ کمودو، پادار و رینکا و 26 جزیره‌ کوچک ‌تر تشکیل می ‌شود، با مساحت 1733 کیلومتر مربع که از این مساحت حدود 603 کیلومتر مربع آن را خشکی تشکیل می دهد. این پارک ملی در 1980 میلادی به منظور حفاظت از نسل اژد های کومودو، که بزرگ‌ ترین مارمولک دنیاست، ساخته شد. بعد ها برای حفاظت از گونه‌ های جانوری دیگری چون آبزیان نیز اختصاصش دادند. در سال 1991 میلادی این پارک ملی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. 

به همین خاطر بسیاری از گردشگران تور اندونزی هنگام سفر خود به این کشور از این پارک بی نظیر بازدید می کنند. این پارک از مجموع 29 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. از این تعداد 3 جزیره بزرگ به نام های کومودو، پادار و رینکا دیده می شود و مابقی آن ها از جزایر کوچک این پارک محسوب می شود که شامل 26 جزیره می باشد.
پارک ملی کومودو در فاصله ای از بالی قرار دارد که گردشگران تور بالی به راحتی با تاکسی ها و همچنین قایق موجود در شهر می توانند به این پارک بی نظیر برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پارک ملی کومودو
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.