پارک ملی کومودو

در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از تفریحات توریستی کشور اندونزی برای شما شرح دهیم، پارک ملی کومودو یکی از مفرح ترین و پر طرفدار ترین تفریحات این کشور به حساب می آید. اندونزی کشوری است پر از تفریحات مهیج اما پارک ملی کومودو یکی از پر بازدید ترین و پر طرفدارترین آن ها به شمار می آید.
پارک ملی کومودو یکی از بهترین تفریحاتی است که گردشگران تور اندونزی می تواند در آن محیط نهایت لذت را ببرند.

پارک ملی کمودو در جزایر لسرسوندا ما بین منطقه‌ مرزی استان‌ های نوساتنگارای شرقی و نوساتنگارای غربی در اندونزی واقع است. پارک از سه جزیره‌ بزرگ کمودو، پادار و رینکا و 26 جزیره‌ کوچک ‌تر تشکیل می ‌شود، با مساحت 1733 کیلومتر مربع که از این مساحت حدود 603 کیلومتر مربع آن را خشکی تشکیل می دهد. این پارک ملی در 1980 میلادی به منظور حفاظت از نسل اژد های کومودو، که بزرگ‌ ترین مارمولک دنیاست، ساخته شد. بعد ها برای حفاظت از گونه‌ های جانوری دیگری چون آبزیان نیز اختصاصش دادند. در سال 1991 میلادی این پارک ملی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. 

به همین خاطر بسیاری از گردشگران تور اندونزی هنگام سفر خود به این کشور از این پارک بی نظیر بازدید می کنند. این پارک از مجموع 29 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. از این تعداد 3 جزیره بزرگ به نام های کومودو، پادار و رینکا دیده می شود و مابقی آن ها از جزایر کوچک این پارک محسوب می شود که شامل 26 جزیره می باشد.
پارک ملی کومودو در فاصله ای از بالی قرار دارد که گردشگران تور بالی به راحتی با تاکسی ها و همچنین قایق موجود در شهر می توانند به این پارک بی نظیر برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر