دریاچه شورابیل

شهر اردبیل یکی از شهر های شمالی ایران می باشد که جاذبه های متعددی را در خود جای داده است یکی از این جاذبه ها دریاچه شورابیل می باشد که ما در ادامه قصد معرفی آن را داریم بنابراین اگر قصد سفر با تور اردبیل را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا با دریاچه شورابیل بیشتر آشنا شوید.
دریاچه شورابیل دریاچه ای طبیعی است که بالغ بر 180 هکتار مساحت دارد خوب است بدانید که در دریاچه شورابیل نوعی ماهی قزل آلا در آن پرورش داده می شوند.
اگر با تور اردبیل سفر می کنید بازدید از این دریاچه زیبا را فراموش نکنید چرا که در کنار بازدید از دریاچه می توانید از امکانات متعددی که در مجموعه تفریحی شورابیل وجود دارد استفاده کنیم.
همانظور که پیش تر اشاره کردیم در مجموعه تفریحی دریاچه شورابیل امکانات بسیاری وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از قایق رانی، پیست دو میدانی، پیست دوچرخه سواری، باغ وحش، هتل، شهر بازی، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی، بوفه، مرکز خرید شورا سنتر و غیره اشاره کرد که گردشگران تور اردبیل می توانند از تمامی آن ها استفاده کنند.
جالب است بدانید آب های این دریاچه در گذشته به شدت شور بوده است و به همین جهت نام آن را شورابیل گذاشته اند اما امروزه با افزوده شدن آب شیرین به این دریاچه از میزان شوری آب کاسته شده است.
گردشگران تور اردبیل باید توجه داشته باشند که ماهی گیری در دریاچه شورابیل ممنوع بوده و با فرد خاطی برخورد جدی می شود.
در واقع می توان گفت دریاچه شوربیل بزرگ ترین و بهترین مجموعه تفریحی شهر اردبیل می باشد و سالانه افراد بسیاری به بازدید از آن می رود.
خوب است بدانید که آب این دریاچه پیش از شیرین شدن خواص درمانی داشت اما امروزه اینگونه نمی باشد.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با دریاچه شورابیل کسب کنید و این اطلاعات در سفر با تور اردبیل برایتان مفید واقع شود.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر