پارک خور دبی

تاریخ انتشار : ۸ مرداد
در میان تفریحات برتر شهر دبی، پارک خور دبی در میان گردشگران تور دبی از محبوبیت بالایی برخوردار است که همه روزه از ساعت 8 صبح تا 11 شب آماده میزبانی از گردشگران است. در این مطلب با پارک خور دبی بیشتر آشنا می شویم.
دبی یکی از مقاصد گردشگری محبوب در دنیا است که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد. دبی به لطف مردم لوکس طلبش، جزء لوکس ترین مقاصد گردشگری در دنیا نیز می باشد. دبی جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی زیادی دارد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. یکی از بهترین و بزرگترین مکان های دیدنی این شهر، پارک خور دبی است.
بر اثر اتفاق ها و وقایع طبیعی، از سمت خلیج فارس مسیر آبی وارد دبی شده است که باعث شده دبی به دو بخش دبی و دیره تقسیم شود. ساحل خور دبی قسمت پهن این مسیر است و از امتداد خور دبی تا پل المکتوم، بیش از 2.5 کیلومتر طول دارد که علاوه بر پرندگان مهاجر، گردشگران تور دبی نیز از آن بازدید می کنند.
پارک خور دبی بیش از یک پارک تفریحی، مکانی برای تفریح و آموزش برای کودکان است. گردشگران تور دبی هنگام ورود به پارک و پرداخت 5 درهم برای ورودی، اولین مکانی که مشاهده می کنند شهر بچه ها است. این مکان برای کودکان بین 2 تا 15 سال ساخته شده است تا آن ها در شهر بچه ها علاوه بر تفریح، درس های آموزنده نیز یاد بگیرند. همچنین در این مکان، موزه هایی نیز در نظر گرفته شده است تا کودکان با دنیای اطراف خود نیز بیشتر آشنا شوند. لازم به ذکر است هزینه ورودی شهر بچه ها، ارزان بوده و تنها 15 درهم برای نوجوانان و 10 درهم برای کودکان می باشد.
از دیگر امکانات پارک خور دبی می توان به ماشین های کابلی اشاره کرد. هدف از ساختن ماشین های کابلی، دیدن چشم انداز بی نظیر پارک از ارتفاع 30 متری می باشد و هزینه آن 25 و 10 درهم برای نوجوانان و کودکان است.
همچنین یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات پارک خور دبی، نمایش پرندگان است. در این قسمت پرندگانی وجود دارد که تربیت شده هستند و برای گردشگران تور دبی نمایش ها و حرکات جالبی را انجام می دهند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک خور دبی

نصیری شهریور 1397
پارک خور دبی خیلی سرگرمیه خوب و متفاوتی هست
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک خور دبی