مجموعه باغلار باغی

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهر تبریز، که مجموعه باغلار باغی می باشد را به گردشگران تور تبریز و کاربران سایت معرفی کنیم. مجموعه باغلار باغی پس از پیروزی انقلاب در شهر تبریز احداث شد. مساحت این پارک چیزی حدود 22 هکتار می باشد. این پارک یکی از 3 پارک مهم این شهر تبریز به حساب می آید، این 3 پارک عبارت اند از ائل گلی، باغلار باغی و باغ گلستان. درب های ورودی مجموعه باغلار باغی ، همه روزه در ساعت 16 تا 24 باز است. این پارک شامل امکانات فراوانی است که از این امکانات می توان به شهربازی، باغ پرندگان، رستوران و بوفه، آبنما و غیره اشاره کرد. 

شهر بازی پارک باغلار باغی، دارای امکانات تفریحی فراوانی، از جمله کشتی صبا، قطار، آبشار، کلبه وحشت، کلبه شادی، رنجر، دوچرخه هوایی و غیره می باشد، به همین خاطر بزرگ ترین شهربازی در تبریز و منطقه شمال‌ غرب کشور به حساب می آید. باغ پرندگان مجموعه باغلار باغی، این مکان به نام باغ وحش تبریز شناخته می ‌شود اما شرایط نگهداری از حیوانات نه تنها در حد پایین‌ تر از حد معین می ‌باشد بلکه حتی بسیار اسفناک و دردناک نیز می ‌باشد، به‌ طوری ‌که کوچک بودن قفس های حیوانات بزرگ، همچون خرس و شیر به حدی است که فقط می‌ توان آن را با سلول انفرادی برای انسان ‌ها مقایسه کرد. با این حال گردشگران فراوانی که با تور تبریز به این شهر سفر می کنند، از این پارک زیبا نیز بازدید می کنند. مجموعه باغلار باغی دارای یک رستوران بزرگ است که در ورودی آن واقع شده ‌است و روزانه پذیرای عده زیادی از بومیان و گردشگران تور تبریز می ‌باشد. در این مجموعه چند بوفه نیز وجود دارد که به صورت آلاچیق در زیر درختان انبوه، ساخته شده که فضای بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. در این بوفه ‌ها، چای، قهوه، بستنی، کیک و غیره فروخته می‌ شود. مجموعه باغلار باغی در 5 مرداد سال 1372 هجری شمسی با همیاری بخش خصوصی و سازمان شهرداری تبریز ساخته و راه‌ اندازی شد. هم‌ زمان در بخش میانی پارک نیز یک استخر نسبتا بزرگ همراه با آبنما ها و فواره‌ های فراوان و امکاناتی از قبیل قایقرانی تعبیه و ساخته شد.

 اما استخر مجموعه باغلارباغی به همراه آبنما ها و فواره‌ هاییکه داشت، بنا به دلایلی پیچیده و پرسش‌ برانگیز در بهار سال 1394 بطور کل تخریب شد. همچنین در سالیان گذشته از سوی دست اندرکاران سازمان شهرداری تبریز به صورت گسترده بسیاری از استخرها و آبنماهای قدیمی واقع در میدان‌ ها و اندک پارک‌ های واقع در کلانشهر تبریز تخریب شد. اما امروزه سازمان شهرداری جاذبه های گردشگری شهر را به تعداد قابل توجهی استخر و آبنما تجهیز کرده است، اما طبق روال گذشته در میدان‌ ها و پارک های عمومی شهر تبریز دیگر اثری از استخر ها و آبنما ها باقی نمانده و پارک تفریحی باغلار باغی نیز از این قاعده مستثنی نیست. امکانات این مجموعه شامل واحد های تجاری چهار فصل و وسایل تفریحی بود که با وجود گذشت چند دهه از افتتاح آن، هم اکنون نیز یکی از مراکز بزرگ تفریحی ایران به حساب می‌آید. مجموعه باغلار باغی در مجاورت بلوار استاد شهریار و در ضلع شمالی ورودی کوی ولی عصر و جنب پارک ولی عصر واقع شده است. این مجموعه گردشگری به دلیل زیبا بودن و امکانات تفریحی که داراست هر ساله میزبان گردشگران فراوانی می باشد که با تور تبریز به این شهر سفر می کنند.

نظرات مردم درباره مجموعه باغلار باغی

آتوسا کامیار 4 خرداد 99
0
بسیار عالی بود ومن خیلی هیجان داشتم وبا سر سره هایش و حیواناتی که داشت وماشین رانی وکشتی صبابسیار شهر بازی شگفت انگیزی بود عالی بود😎😍😏🌻🌻
ترانه 24 تیر 97
1
مجموعه باغلار باغی خیلی باحال بود مخصوصا میمون های شیطونشون خیلی بازیگوش بودن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر