آکواریوم اقیانوسی لیسبون

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد

آکواریوم اقیانوسی لیسبون یکی از جاذبه های مهم شهر لیسبون است که در بین جاذبه ها و تفریحات فراوان این شهر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در آکواریوم اقیانوسی لیسبون شما می توانید انواع ماهی ها و آبزیان دریایی را به نظاره بنشینید و از آموزش هایی که در رابطه با اقیانوس در این مکان داده می شود بهره ببرید.

آکواریوم اقیانوسی لیسبون بزرگترین آکواریوم آب شور در جهان است که حدود 450 نوع متفاوت جاندار را در خود جای داده است، این جانداران شامل: مرغ دریایی، نهنگ، اسب دریایی، اختاپوس، پنگوئن، سفره ماهی، مارماهی، مرجان و پرندگان دیگر است. آکواریوم اقیانوسی لیسبون در سال 1998 احداث گشته و امروزه شهرت جهانی پیدا کرده است و سالانه تعداد بی شماری از گردشگران تور پرتغال از آن بازدید می کنند.


اصلی ترین بخش این آکواریوم مربوط به یک مخزن است که حدود هزار متر مربع بوده و با یک شیشه ی استوار از 4 مخزن دیگر که دورتادور آن وجود دارد متمایز گشته است. عمق مخزن اصلی حدود 7 متر است و جانداران در میان مرجان ها و با دمای مناسب آب در کنار هم زندگی می کنند.

مخزن های دیگر این اقیانوس هر یک دارای اکوسیستمی منحصر به فرد هستند که در آن ها گونه های جانوری و گیاهی مختلفی از سراسر دنیا (اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام، اقیانوس هند و منجمد جنوبی) جمع آوری شده و گردشگران تور لیسبون این امکان را دارند که این جانداران را با یکدیگر مقایسه کنند و به تفاوت های آن ها پی ببرند. یکی از گونه های نایاب جانداران به نام خورشید ماهی که شرایط نگهداری سختی دارد و تنها آکواریم های خاص امکان نگه داری از آن را دارند نیز در این آکواریوم وجود دارد که تماشای این ماهی خاص گردشگران تور لیسبون را حیرت زده کرده است. اما علاوه بر خورشید ماهی جانداران عجیب دیگری نیز مانند سمور دریایی و خرچنگ عنکبوتی نیز در این آکواریوم جذاب وجود دارد.


گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آکواریوم اقیانوسی لیسبون

ناهید تیر 1397
آکواریوم اقیانوسی لیسبون خیلی زیبا و هیجانی بود ما همگی خوشمون اومد
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آکواریوم اقیانوسی لیسبون