پل مارکوپولو

تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند
شهر پکن یکی از شهر های توریستی کشور چین می باشد که از دیرباز تا کنون میزبان ‏گردشگران زیادی بوده است در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از جاذبه ‏های این شهر یعنی پل مارکوپولو در اختیار گردشگران تور پکن قرار دهیم. 
پل مارکوپولو بر روی رودخانه ینگ دین واقع شده است و نام اصلی آن ‏lugou‏ می باشد ‏که پس از عبور مارکوپولو جهانگرد معروف ایتالیایی از روی این پل نام آن به پل مارکوپولو ‏تغییر کرد. 
این پل منحصر به فرد به دستور یکی از سران سلسله شیزونگ ساخته شده است و ‏قدمت آن به قرن 11 میلادی باز میگردد و در طول سال های گذشته به خاطر آسیب ‏هایی که به آن وارد شده بار ها مرمت و بازسازی شده است. 
این پل دارای 260 متر طول و یازده قوس در زیر آن است و عرض آن به گونه ای است ‏که همزمان افراد زیادی می توانند به روی پل بروند و از تماشای رودخانه ینگ دین لذت ‏ببرند. جالب است که گردشگران تور پکن با دوچرخه نیز می توانند به روی این پل زیبا ‏بروند. 
نمای روی پل با 485 مجسمه شیر سنگی تزیین شده و نکته جالب توجه در رابطه با این ‏مجسمه ها این است که هر یک از آن ها منحصر به فرد بوده و شبیه به دیگری نیستند ‏بر اساس افسانه های چینی این شیر ها با فرا رسیدن شب شروع به حرکت می کنند. 
پل مارکوپولو در میان مردم چین از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار است و نقش مهمی ‏در تاریخ این کشور دارد و حادثه معروف پل مارکوپولو باعث آغاز جنگ میان ژاپن و چین ‏شده است همچنین از گذشته تا کنون جشن های زیادی از جمله مراسم ماه پاییزی روی ‏این پل معروف بر گزار می شود  
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور پکن مفید واقع شود.‏
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پل مارکوپولو

نرگس خرداد 1397
پل مارکوپولو در پکن واقعا معروف هست و تمامی توریست ها بلا استثنا از آن دیدن می کنن من با توری که رفتم لیدر تور هم مارو برای بازدید پل مارکوپولو برد اما در مقابل پل ها ایرانی ناچیز بود برای ایرانی زیاد چیز خاصی به نظر نمی رسه
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پل مارکوپولو