پارک ملی ایگواسو

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند
پارک ملی ایگواسو در ایالت میسیونز آرژانتین قرار دارد. در واقع ایالت میسیونز، ایالتی است در مرز بین کشور برزیل و پرتغال اما جزء ایالت های 23 گانه کشور آرژانتین محسوب شده و در جنوب کشور پرتغال قرار دارد.
گردشگران تور آرژانتین با لحظه آخر همراه باشید تا پارک ملی ایگواسو، یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های تفریحی این کشور را برایتان معرفی کرده و شرح دهیم. تاریخچه منطقه پارک ملی ایگواسو به 10 هزار سال پیش بر میگردد، زمانی که بشر از این مکان برای زندگی استفاده می کرد. با گذشت سال ها و در سال 1000، در سال نمای دوران مشترک، گورانی ها به این منطقه کوچ کرده و انواع تکنولوژی های مربوط به کشت و کشاورزی را به همراه خود آوردند. سال ها بعد، حدودا در قرن شانزدهم میلادی کنکیستادور ها به این منطقه آمده و جای گورانی ها را گرفتند. کنکیستادور سربازان و مخاطره‌ جویان قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی بودند که در آن زمان قسمت های وسیعی از قاره آمریکا و مناطق آسیایی اقیانوس آرام را کشف و به انقیاد اسپانیا در آوردند. با این وجود آثاری از قوم گورانی نیز در این منطقه مشاهده می شود که از آشکار ترین آنان می توان به نام ایگواسو که از زبان گورانی نشات گرفته شده است، اشاره کرد.
سرانجام پارک ملی ایگواسو فعلی در سال 1934 به منطقه ای حفاظت شده تبدیل شده و از آن زمان تا کنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور آرژانتین، هر ساله گردشگران بسیاری را روانه این کشور می کند. از زیبایی ها و مکان های دیدنی این پارک ملی می توان رود 3 کیلو متری ایگواسو اشاره کرد که پس از سرازیر شدن آب از ارتفاعات 80 متری آبشار های بی نظیر، زیبا و با شکوه ایگواسو را تشکیل می دهد.

ایگواسو در لغت به معنی جریان های آبی بزرگ می باشد و نامی مناسب برای این پارک ملی می باشد. گفتنی است درختان پوشش گیاهی در جنگل های اطراف از آب این آبشار تغذیه می کنند.
از دیگر مکان های دیدنی دیگر این پارک ملی طبیعی جنگل های انبوه آتلانتیک هستند که پوشش گیاهی منحصر به فردی داشته و تفرجگاه مناسبی برای گردشگران تور آرژانتین محسوب می شود. از دیگر جاذبه های تفریحی این پارک انواع مختلف پرندگان زیبا و نادری است که در پارک زیست می کنند و تماشای آنان خالی از لطف نیست. زرین بال ها، طوطی های دم بلند آمریکای جنوبی، توکان ها و 100 ها گونه دیگر از پرندگان از جمله حیواناتی است که در منطقه محافظت شده این پارک زیست می کنند. جالب است بدانید در این پارک همچنین منطقه ای محافظت شده از پروانه ها نیز وجود دارد که اگر به این پارک رفتید دیدن آنان را از دست ندهید. پارک ملی ایگواسو در سال 1984 میلادی توسط سازمان یونسکو به عنوان یک میراث طبیعی جهانی به ثبت رسید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ملی ایگواسو

نگار شهریور 1397
پارک ملی ایگواسو واقعا پارک خوبی هست من و خانواده ام که خیلی خوشم اومد
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک ملی ایگواسو