پارک سینکونتنر

تاریخ انتشار : ۲ اسفند
شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک می باشد و جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است یکی از این جاذبه ها پارک سینکونتنر (Parc du Cinquantenaire) می باشد با لحظه آخر همراه باشید تا در این مقاله اطلاعاتی مرتبط با پارک سینکونتنر (Parc du Cinquantenaire) در اختیارتان قرار دهیم. 
این پارک در سال 1880 به مناسبت 50 اّمین سالگرد تاسیس کشور بلژیک افتتاح شد. اطراف این پارک به وسیله طاق زیبا و بزرگی، که توسط چارلس گیروالت (Charles Girault) معمار برجسته فرانسوی در سال 1905 طراحی شده اند، احاطه شده است. تعدادی از مهمترین موزه های شهر بروکسل مانند موزه ارتش و تاریخ نظامی، موزه هنر سلطنتی، موزه تاریخ، موزه اتومبیل یا اتوورلد و غیره در پارک سینکونتنر (Parc du Cinquantenaire) قرار دارند و مجموعاٌ حدود 300 هزار شی تاریخی در این موزه ها به نمایش گذاشته شده اند و گردشگران تور بلژیک می توانند از آن ها بازدید کنند. در ادامه به توضیح برخی از این موزه ها می پردازیم.
موزه اتومبیل یا اتوورلد:
این موزه در شمال پارک سینکونتنر (Parc du Cinquantenaire) واقع شده است. در موزه اتوورلد اتومبیل های خاص و قدیمی که هرکدام متعلق به افراد خاص و مشهور دنیا بوده اند نگهداری می شود این موزه با دارا بودن بیش از 410 خودرو یکی از بزرگترین موزه های اتومبیل در دنیا محسوب می شود. اگر از علاقه مندان به خودرو های قدیمی و کلاسیک هستید بازدید از این موزه یکی از بهترین خاطرات شما در سفر با تور بلژیک خواهند بود.
موزه ارتش و تاریخ نظامی:
این موزه هم در شمال پارک سینکونتنر (Parc du Cinquantenaire) قرار دارد و از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارنتد از: بخش مربوط به تاریخ نظامی بلژیک، بخش مربوط به ادوات جنگی به جا مانده از دو جنگ جهانی و بخش مربوط به موزه نیرو هوایی بلژیک.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک سینکونتنر

توران شهریور 1397
من یکی از آرزوهامه پارک سینکونتنر برم تعریفشو خیلی شنیدم
امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به پارک سینکونتنر