پارک سیتادل

پارک سیتادل از قدیمی ترین پارک های شهر بارسلون به حساب می آید که در کشور اسپانیا واقع شده است، این پارک تا اواسط قرن نوزدهم تنها فضای سبز این شهر به شمار می آمد. پارک سیتادل در ناحیه شمال شرقی شهر قدیمی (Ciutat Vella) و در نزدیکی طاق نصرت قرار گرفته است. این پارک از جاذبه های توریستی شهر بارسلون فاصله زیادی ندارد، از این جاذبه ها می توان به موزه ی پابلو پیکاسو بارسلون، کلیسای جامع بارسلونا، میدان سنت جامه اشاره کرد. در سال 1888 میلادی نمایشگاهی بین المللی در شهر بارسلون برگزار شد، دروازه تریومف، به عنوان دروازه ورودی برای این نمایشگاه ساخته شد، اما پس از اتمام نمایشگاه تا سال ها از این دروازه به عنوان دروازه ورود به شهر بارسلون استفاده می شد و امروزه به عنوان ورودی پارک سیتادل مورد استفاده قرار می گیرد. معمار این دروازه شخصی به نام Josep Vilaseca بوده است.
این پارک که در قرن های گذشته و در زمان جنگ های اسپانیا برسر حاکمیت، قلعه نظامی بوده و بعدها طبق قانون مذاکره به جای خشونت و نبرد این مکان، تغییر کاربری داده شد و به فضای سبز (پارک)تبدیل گردید. پارک سیتادل مجموعه ای بسیار وسیع است که شامل باغ وحشی بزرگ، یک دریاچه مصنوعی، چندین آب نما و تعداد زیادی مجسمه، موزه و غیره می باشد. این پارک، مکان بسیار مناسبی برای گشت و گذار است و گردشگران تور اسپانیا می توانید ساعت خوشی را در این مکان سپری کنند. باغ وحش موجود در این پارک، بسیار بزرگ است، این باغ وحش در ساختمان هایی که برای برگزاری نمایشگاه بین المللی سال 1888 بارسلون ساخته شد و پس از برگزاری این نمایشگاه دیگر کاربردی نداشتند، افتتاح شد. در قسمت دیگری از پارک سیتادل یک موزه علوم طبیعی کوچک وجود دارد و موزه بزرگ تاریخ طبیعی بارسلون که موزه blue یا آبی نام دارد، در بخش دیگر این پارک واقع شده است. این پارک فقط محدود به این مکان ها نمی شود دیدنی های متنوع دیگری نیز در این پارک وجود دارد. امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به پارک سیتادل
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

شراره 19 شهریور 97
1
همکارم پارک سیتادل رو رفته و به طور کلی از بارسلون خیلی تعریف می کرد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.