آکواریوم هیانگ گان

آکواریوم هیانگ گان یکی از بهترین جاذبه های دیدنی در پکن است. گردشگرانی که با تور چین به این کشور سفر میکنند، حتما از این آکواریوم دیدن نمایند تا بعد از اتمام تور، حسرت گشت و گذار از این آکواریوم زیبا به دلتان نمانده باشد.

آکواریوم هیانگ گان، آکواریومی است که بر روی خشکی ساخته شده است و از این لحاظ بزرگترین آکواریوم دنیا محسوب می شود. این آکواریوم بزرگ و زیبا در شهر پکن و در سال 1999 بازگشایی شده و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری در تور پکن محسوب می شود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گردشکران تور چین، علاوه بر دیدار از آثار تاریخی و کهن این کشور پهناور، علاقمند به بازدید از این آکواریوم زیبا نیز هستند. آکواریوم هیانگ گان مجموعه بزرگی از ماهی ها، حیوانات دریایی و سایر آبزیان را در یک جا جمع کرده و آنها را در معرض نمایش عموم قرار داده است که هدف از این مجموعه زیبا و عظیم، آموزش علمی کودکان و بزرگسالان همراه با مشاهده واقعی، در فضایی ویژه و در غالب تفریح است. ساخت آکواریوم هیانگ گان شامل تونل های آبی طولانی است که در آن ماهی های گوناگون، حیوانات دریایی و همچنین آبزیان مختلف در فضای بالای این تونل و همچنین اطراف آن شناورند و گردشگران تور پکن می توانند از دل این تونل زیبا و همچنین از زیر آب عبور کنند و به مشاهده دنیای زیر آب می پردازند. عبور از چنین تونلی برای کودکان بسیار لذت بخش است.
در آکواریوم هیانگ گان نه تنها ماهی های بزرگ و کوچک، بلکه آبزیانی مانند کوسه و نهنگ نیز نگهداری می شود. جالب است بدانید که قسمت دلفین ها در ساعات مشخص از روز، به استخر روباز وارد می شوند و برای همگان به اجرای نمایش مشغول می شوند.
از دیگر اهداف و کاربردهای آکواریوم هیانگ گان، تبدیل این مجموعه کامل آبی، به منبعی وسیع برای مطالعات پژوهشگران و جویندگان علوم جانوری است. در کنار این آکواریوم زیبا باغ وحشی هم ساخته شده است که خود این باغ وحش هم جاذبه ای دیدنی را در کنار این آکواریوم فراهم کرده است. گردشگران تور پکن توجه داشته باشند که بازدید از این باغ وحش نیز خالی از لطف نیست.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آکواریوم هیانگ گان

بهنام 18 شهریور 97
0
آکواریوم هیانگ گان از نظر ساختاری و طراحی با بقیه آکواریوم ها که تا به حال دیده بودم خیلی فرق داشت
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر