پارک رتیرو مادرید

یکی از بزرگ ترین و پر طرفدار ترین پارک های کشور اسپانیا پارک رتیرو مادرید می باشد. یک دریاچه مصنوعی درست در ضلع شمالی پارک رتیرو مادرید وجود دارد که قایق های مخصوص و رنگی اجاره می دهند و می توانید به همراه کودک دلبندتان به همه طرف این دریاچه پارو بزنید و از تماشای طبیعت بکر پارک زیبای رتیرو لذت ببرید. در طرف دیگر پارک رتیرو یک زمین بازی بسیار بزرگ وجود دارد که علاوه بر کودکان برای بزرگ ترها نیز جذاب به نظر می رسد.

یک سری تئاترهای خیابانی نیز در روزهای خاص برای تماشای عموم در گوشه کنار پارک برگزار می شود. همچنین سالیانه برخی نمایشگاه های بین المللی کتاب، گل و گیاه و کنفرانس در این پارک برگزار می شود که برای بازدید عموم گردشگران تور اسپانیا رایگان می باشد. در واقع پارک رتیرو برای تمامی سلایق افراد جذاب و هیجان انگیز می باشد. پارک رتیرو مادرید با نام بوئن رتیرو نیز در بین اهالی و مسافرین اسپانیا شناخته شده است. تمامی قسمت های این مجموعه سرسبز دیدنی و فوق العاده می باشد ولی ورودی قسمت شمالی ، جایی که دریاچه مصنوعی واقع شده است به نسبت دیگر ورودی های این پارک از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

در این بخش نیز یک مجسمه بزرگ با ستونهای طراحی شده از معماری رومی به یاد پادشاه آلفانسو قرار دارد که زیبایی پارک رتیرو مادرید را دو چندان کرده است. این پارک جاذبه های دیگری را در خود جای داده است به طور مثال باغ رز، یک مسیر مشخص شده است که تماما با حصارهای نیم دایره از جنس فلزی تزیین شده و انواع رزهای اسپانیایی از آن بالا رفته اند. یک موزه نقاشی و کاخ قدیمی نیز برای بازدید گردشگران تور اسپانیا وجود دارد. در سفر به اسپانیا حتما از پارک ها و اماکن تفریحی این کشور استفاده کنید و لذت ببرید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک رتیرو مادرید

روشنک 17 شهریور 97
1
پارک رتیرو مادرید فوق العاده زیبا و دیدنی هست بازیدشو به مسافرا پیشنهاد می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر