کارناوال ریو

کارنوال برزیل یکی از بهترین و شاد ترین فستیوال های خیابانی است که در کشور برزیل برگزار می شود و سالانه میلیون ها نفر به منظور شرکت در این جشنواره به برزیل سفر می کنند. جشن و فستیوالی که در پایتخت این کشور برگزار می شود بسیار ویژه است به طوری که اغلب مردم کارنوال برزیل را به نام کارنوال ریو می شناسند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با کارنوال ریو در اختیار گردشگران تور برزیل و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم پس اگر شما نیز از علاقمندان شرکت در این کارنوال هستید در ادامه با ما همراه باشید.
بسیاری از افراد معتقد اند که کارنوال ریو بهترین و بزرگ ترین فستیوال جهان می باشد خوب است بدانید که تاریخچه برگزاری این کارنوال به قرن هفدهم میلادی باز می گردد.
این جشن 40 روز پیش از عید پاک مسیحیان برگزار می شود و معمولا بین 4 تا 7 روز به طول می انجامد.
در زمان برگزاری کارناوال ریو تمامی شهر های برزیل بخصوص شهر های بسیار مهم این کشور غرق در جشن و شادی می باشد.
در کارنوال ریو تمامی مردم در کنار هم به خوشگذرانی، رقص و پایکوپی مشغول اند و پس از برگزاری جشن تا عید پاک مسیحیان معتقد از انجام برخی از امور از قبیل خوردن گوشت و فرآورده های دامی خودداری می کنند، بنابراین این فستیوال خیابانی اهمیت بسیاری برای مردم برزیل به ویژه مسیحیان این کشور دارد.
تعداد افرادی که برای شرکت در کارنوال ریو به پایتخت برزیل سفر می کنند، گاهی به دو میلیون نفر نیز می رسد، البته باید بدانید که بیش از یک میلیون از این شرکت کنندگان، گردشگران خارجی می باشند و ما بقی آن ها نیس برزیلی هایی هستند که از شهر های کوچک به ریو آمده اند.
یکی از تماشایی ترین فعالیت هایی که در کارنوال ریو انجام می شود رقص سامبا می باشد خوب است  بدانید رقص سامبا یکی از معروف ترین و قدیمی ترین رقص های برزیلی است که ریشه در رقص بردگان آفریقایی دارد. رقاص های سامبا با تکان دادن پاها و حرکات سریع بدن نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
لازم به ذکر است که در شهر ریودوژانیرو حدود 200 کلوب رقص سامبا وجود دارد که در هر یک از آن ها تقریباً 500 نفر فعالیت می کنند. در هنگام برگزاری کارنوال ریو این 500 نفر به گروه های 5 نفری تقسیم شده و در نقاط مختلف شهر مشغول اجرای نمایش می شوند.
اغلب کارناوال های دنیا به دو صورت رسمی و غیر رسمی برگزار می شود، کارناوال ریو نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد و در جای جای کشور برزیل به دو شکل رسمی و غیر رسمی برگزار می شود.
شکل رسمی کارنوال ریو در محلی به نام سامبادروم برگزار می شود، سامبادروم بسیار شبیه به استادیوم ورزشی می باشد و برای ورود به آن گردشگران تور برزیل و شرکت کنندگان کارناوال ملزم به تهیه بلیط می باشند، باید توجه داشته باشید که قسمت بلیط به جایگاه صندلی مربوطه بستگی دارد و بین 15 تا 290 ریال (واحد پول کشور برزیل ریال می باشد) متغیر است.
برای شرکت در کارنوال غیر رسمی ریو گردشگران تور برزیل می توانند به سطح شهر رفته و با دسته ها و گروه ها همراه شوند.
شکل غیر رسمی کارنوال ریو به این گونه است که دسته بزرگی از رقاص ها و نوازنده ها در سطح شهر حرکت می کنند و مشغول شادی، رقص، آواز خواندن و اجرای حرکات نمایشی می شوند.
اگر قصد دارید در کارنوال غیر رسمی ریو شرکت کنید باید بدانید که در محله لاپا این کارنوال به بهترین شکل برگزار می شود و افراد بسیار زیادی برای شرکت در کانوال ریو به این محله می روند و تا پاسی از شب مشغول خوشگذرانی می شوند.
شاید برای شما جالب باشد که کارنوال رسمی ریو که در سامبادروم برگزار می شود نوعی رقابت در میان گروه های رقص می باشد و در روز آخر کارناوال ریو، مراسم فینال برگزار شده و گروه اول به عنوان برنده اعلام می شود.
فعالیت های شهرداری شهر ریودوژانیرو در طی برگزاری کارناوال ریو واقعا تحسین بر انگیز است چرا که در هنگام برگزاری جشن با وجود تعداد زیادی از گردشگران و مردم محلی، امکانات بسیاری در اختیار همگان قرار می گیرد و همه روزه پس از اتمام مراسم ها شهر کاملا تمیز می شود. همچنین لازم به ذکر است که پلیس ریو نیز وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند و تا کنون در طی برگزاری کارنوال ریو مشکل حادی برای شرکت کنندگان از لحاظ امنیت به وجود نیامده است.
کارنوال ریو با توجه به شهرتی که در سطح جهان دارد توانسته است سالانه گردشگران بسیاری را به سوی برزیل روانه کند به همین برگزاری این فستیوال مفرح از اهمیت بسیاری برای دولت برزیل برخوردار می باشد.
برگزاری کارنوال ریو تأثیر بسیار مثبتی در صنعت گردشگری و اقتصاد کشور برزیل دارد.
به طور کلی اگر در زمان برگزاری کارنوال ریو به کشور برزیل سفر می کنید شرکت در این فستیوال را از دست ندهید چرا که با شرکت در آن علاوه بر لحظات شادی که سپری می کنید، می توانید تا حد زیادی با سنت ها، فرهنگ و تاریخ مردم برزیل آشنا شوید.
گردشگرانی که قصد سفر با تور برزیل با هدف شرکت در کارناوال ریو را دارند باید توجه داشته باشند که به علت شلوغ بودن این شهر باید تور برزیل را زود تر از موعد رزرو کنند.
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی کلی و جامع در رابطه با کارناوال ریو بدست آورید و این اطلاعات در سفر با تور برزیل برایتان مفید واقع شود.

نظرات مردم درباره کارناوال ریو

کریم پور 11 شهریور 97
2
وای کارناوال ریو خیلی فستیوال خوبیه شدیدا خفنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر