پارک ملی کارکا

کرواسی جزو یکی از کشورهای توریستی می باشد که از جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری برخوردار است. این کشور دارای پارک های ملی زیادی است که یکی از مشهورترین و باشکوه ترین آنها پارک ملی کارکا نام دارد و در سال 1985 یک پارک ملی اعلام شد. موقعیت این پارک در شمال شرقی شهر سیبنیک است و رود خانه کارکا نیز از این پارک عبور می کند به همین علت پارک کارکا نام گرفت که برای همه نوع فعالیت ها طراحی شده است. حدود 150 کیلومتر مربع وسعت پارک و صاحب دو سوم رودخانه کارکا نیز می باشد. پارک ملی کارکا هفتمین پارک ملی کشور کرواسی است که در میان گردشگران و ساکنان بسیار معروف می باشد. 

این پارک محلی مناسب برای فعالیت های علمی، آموزشی، فرهنگی و تفریحی است، به این خاطر هر نوع قشری را به خود جذب می کند و روزانه بازدید کنندگان بی شماری در خود جای می دهد. این پارک بیش از 850 گونه گیاهی را در خود جای داده است که کمک بسیاری به محققان و تحقیق های آنها کرده است. هر گوشه و نقطه ی این پارک وسیع پر از راز های ناگفته و دیدنی های عجیب و با شکوه وجود دارد که ساعت ها از تماشای آنها سیر نمی شوید، فرق نمی کند چه سلیقه ای دارید که از سکوت و آرامش لذت می برید یا از شلوغی، در هر صورت این پارک عظیم نیازهای شما را برآورده می کند.

یکی از تفاوت های  پارک ملی کارکا با سایر پارک های این کشور که موجب محبوبیت بسیار آن شده است تشویق کردن بازدید کنندگان و گردشگران به شنا کردن است که در سایر پارک ها شنا کردن ویا وارد آب شدن ممنوع می باشد. به همین خاطر گردشگران عزیز تور کرواسی فراموش نکنید که برای لذت بردن از رودخانه بی نظیر این پارک لباس و وسایل مخصوص شنا به همراه داشته باشید. پارک ملی کارکا سالانه میزبان گردشگران  بسیاری است تا روزی لذت بخش و خاطره انگیز برای بازدید کنندگان بسازد.

نظرات مردم درباره پارک ملی کارکا

سلیمی 11 شهریور 97
1
پارک ملی کارکا از نظر طراحی خیلی جالب و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر