کوپاکابانا

شهر ریو دو ژانیرو یکی از مهم ترین شهرهای برزیل است که هرساله میزبان سیل عظیم توریست های خارجی می باشد. این شهر ساحلی دارای سواحل معروفی است که مورد توجه جهانیان قرار گرفته است. خاص ترین ساحل این شهر کوپاکابانا نام دارد که در فهرست زیباترین سواحل دنیا قرار گرفته است.
 
 
کوپاکابانا منطقه ای در قسمت جنوبی شهر ریو دو ژانیرو برزیل واقع شده است که با نوار ساحلی 4 کیلومتری خود یکی از بهترین و معروف ترین تفریحگاه های پر طرفدار دنیا به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی همراه با تور برزیل به این ساحل زیبا می آیند و از تمامی امکانات آن لذت تمام را می برند در فصل های گرم شاهد جمعیت زیادی در این ساحل خواهید بود که زیر آفتاب دلپذیر آن تمامی تعطیلات خود را می گذرانند.
باید بدانید که این منطقه در ابتدا ساکوپناپا نام داشت تا این که در اواسط قرن 18 پس از ساخت کلیسای ویرجن دو کوپاکابانا (قدیس حامی بولیوی ) نامش به کوپاکابانا تغییر یافت.
ساحل کوپاکابانا از خیابان پرنسس ایزابل و تا پوستر سیز ( برج دیده بانی غریق نجات ) ادامه دارد. در دو طرف کوپاکابانا سواحل آرپوادور و ایپانما نیز قرار دارد.

طول این ساحل زیبا 4 کیلومتر بوده و در مکان بسیار شلوغی از شهر قرار گرفته که همواره مملو از توریست و اهالی محلی می باشد. در طول این ساحل مجسمه های شنی گوناگونی وجود دارد که تماشای آن ها هنگام قدم زدن بر روی شن های سفید ساحل لذتبخش است.

این ساحل محبوب دسترسی خوبی به مکان های مختلف شهر و وسایل حمل و نقل عمومی دارد و گردشگران تور ریو دو ژانیرو به راحتی می توانند به هر نقطه از شهر جابجا شوند. بین ماه های آبان تا فروردین این ساحل بسیار شلوغ است. اطراف ساحل کوپاکابانا را ساختمان های بلندی فراگرفته اند که جلوه خاصی به فضا بخشیده است. سمت راست ساحل برج مشهور کوپاکابانا قرار دارد و در سمت چپ آن هم کوه کله قندی دیده می شود.

کوپاکابانا که از برترین سواحل برزیل به شمار می رود، محل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی می باشد. ساحل کوپاکابانا یکی از مناطق برگزاری المپیک تابستانی 2016 می باشد. طبق آخرین آمار در کوپاکابانا 63 هتل و 10 مهمان خانه در این منطقه با تمام امکانات ساخته شده است که آماده میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

 

 

در دو طرف ساحل کوپاکابانا دو قلعه تاریخی وجود دارد که قلعه جنوبی در سال 1914 و قلعه شمالی در سال 1779 ساخته شده اند که به مکان های گردشگری برزیل تبدیل شده است.
در ساحل کوپاکابانا در جشن سال نو میزبان میلیون ها گردشگر می باشد که به برزیل می آیند و مراسم زیبای آتش بازی را در این ساحل از نزدیک مشاهده می کنند. همچنین ساحل کوپاکابانا در سال های زیادی میزبان جام جهانی فوتبال ساحلی بوده است.
تفریحگاه ساحل کوپاکابانا پیاده روی بر روی سنگ فرش سیاه و سفید موج دار می باشد که در سال 1970 توسط معمار مشهور به نام روبرتو برل مارکس طراحی و ساخته شده است.

آدرس: برزیل/ ایالت ریو دو ژانیرو/ خیابان آتلانتیکا/ کوپاکابانا

 
گالری تصاویر

نظرات مردم درباره کوپاکابانا

کامران 11 شهریور 97
1
من پارسال که کوپاکابانا رفتم خیلی شلوغ بود گویا تعطیلات بود که انقدر شلوغ شده بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر