پارک بی های

چین با توجه به جاذبه های تفریحی زیادی که دارد از دیرباز مورد توجه جهانگردان قرار می گرفته است. یکی از جاذبه های تفریحی کشور چین که در بین گردشگران تور چین و اهالی شهر دارای محبوبیت خاصی می باشد پارک بی های است. این پارک در مدت حکم رانی پنج سلسله لیائو، جین، یوان، مینگ و کینگ ساخته شده است، با توجه به قدمت 100 سال پارک بی های می توان آن را یک از قدیمی ترین اماکن تفریحی چین نام برد. مساحت کلی پارک 69 هکتار است که نیمی از آن را آب احاطه کرده همچنین معابد و بناهای قدیمی قسمت های دیگر پارک را به خود اختصاص داده اند.


این پارک در چهار فصل مورد استقبال قرار می گیرد زیرا در فصل زمستان بازدید کنندگان به اسکی برروی یخ های دریاچه، در فصل پاییز، تابستان و بهار به دوچرخه سواری و پیاده روی می پردازند. پارک بی های به چهار بخش تقسیم می شود که عبارت اند از: معبد یونگان که بیشتر به معبد صلح مشهور است. معبد لامائی که ارتفاعی حدود 36 متر دارد در بلند ترین نقطه پارک قرار گرفته و در سال 1651 ساخته شده و به همین خاطر سمبل این پارک می باشد، قسمت غربی این معبد محل استراحت و تفریح پادشاهان سلسله کینگ بوده است.


در بخش جنوبی پارک، شهر مدور قرار دارد که اطراف آن با دیوارهای سنگی پوشانده شده و در سالن اصلی این معبد یک مسجمه یشم مرغوب قرار گرفته که قدمتی باستانی دارد. اخرین بخش این پارک سالن های 9 اژدها و 5 اژدها می باشند که به دلیل افسانه هایی که در مورد این سالن ها وجود دارد بسیار مورد اهمیت قرار می گیرند. در افسانه ها آمده که سالن ها مکانی بوده اند که خدایان مونث در آنجا شنا می کردند. گردشگران تور چین به خاطر داشته باشید برای گذراندن ساعاتی آرام و لذت بخش می توانید از پارک بی های دیدن فرمایید.

نظرات مردم درباره پارک بی های

ندا 11 شهریور 97
0
خیلی پارک بی های شلوغه من که زیاد خوشم نیومد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر