پالم جمیرا

📅 بروزرسانی : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ بازدید : 341

کشور امارات یکی از کشورهای اصلی عربی می باشد، دبی در امارات شهری توریستی و دارای اماکن و جاذه های تفریحی و گردشگری زیادی بوده که هر جهانگردی را به خود جذب می کند. یکی از مکان های تفریحی و توریستی شهر دبی جزیزه پالم جمیرا است که از شگفتی های بسیاری برخوردار می باشد. پالم جمیرا هشتمین عجایب شگفت انگیز جهان است که به دست بشر ساخته شده و جزیره ای مصنوعی می باشد.


این جزیره توسط مجموعه املاک نخل ساخته شد که زیر نظر و به خواسته شیخ محمد بن راشد آل مکتوم بود که برای توسعه بیشتر زمینه تفریحی و گردشگری شهر دبی شروع به ساخت شد. جزیره پالم جمیزا به شکل نخلی دایره مانند بوده که از یک تنه اصلی به همراه یک تاج با 17 ساقه تشکیل شده و دور آن را یک نوار هلالی شکل دیگر به مسافت 11 کیلومتر فرا گرفته است. پالم جمیرا چیزی حدود 5 کیلومتر طول جزیره و 5 کیلومتر هم عرضش می باشد که مساحت کلی بیش از 800 زمین فوتبال را دربرگرفته است. برای ساخت این جزیره رویایی یک میلیارد متر مکعب تخته سنگ و ماسه مورد استفاده قرار گرفته شده است که تمامشان از منابع کشور امارات متحده عربی استخراج شده اند.


برای دسترسی از شهر به این جزیره از مونوریل های هوایی استفاده می شود همچنین پالم جمیرا دارای پل های ماشین رو هوایی و تونل های زیر دریا نیز می باشد. درون پالم جمیرا تعداد بی شماری رستوران، کافه، هتل و اماکن تفریحاتی از قبیل پارک های آبی می باشند. تفریحات محبوب این جزیره قایق سواری، موج سواری، پاراگلایدر های متصل به قایق است، همچنین سواحل بی نظیر این جزیره جای مناسبی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. گردشگران عزیز تور دبی توجه داشته باشند که پالم جمیرا منطقه ای بسیار زیبا و تفریحی بوده که حتی می توان در آنجا اقامت کرد.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره پالم جمیرا
ویدا شهریور 1397
8 نفر پسندیدند
چقدر این پالم جمیرا رو زیبا ساختند حیف ما از استعداد ها و مکان هایی که توی ایران داریم به خوبی استفاده نمی کنیم

lahzeakhar.com/entertainment-full-information/1126-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D9%85-%D8%AC%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پالم جمیرا