پارک ملی کوپرولوکانیون

تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد

یکی از تفرجگاه های سر سبز و زیبا آنتالیا پارک ملی کوپرولوکانیون می باشد که در فاصله 80 کیلومتری از مرکز این شهر و در 60 کیلومتری ماناوگات قرار گرفته است. علت نام گزاری این مجموعه به دلیل وجود رودخانه معروف کوپرو ترکیه می باشد، همچنین در نزدیکی شهر سلگه واقع شده. در واقع با رفتن بخ این پارک می توانید چند اماکن تفریحی را یک جا مشاهده کنید که ارزش 80 کیلومتر سفر را دارد. این پارک با مساحت 36624 از بزرگ ترین پارک های ملی موجود در آنتالیا ترکیه می باشد.


 در این مجموعه پ.شش گیاهی انبوه با درختانی بلند و تنومند دارد که در فصل تابستان هم می توانید شاهد آب و هوای خنک کوهستانی باشید و در زیر سایه درختان سرو قامت آن استراحت کرده و لذت ببرید. اگر از شلوغی شهر، گشت و گزار و خرید خسته شده اید و به دنبال مکانی دنج و بکر هستید به شما کوپرولوکانیون را پیشنهاد می کنم. در اطراف این پارک رستوران و کافه های متعددی برای گردشگران تور آنتالیا طراحی کرده اند تا مسافرین عزیز بتوانند پس از پیاده روی و لذت بردن از چشم اندازهای بی نظیر از غذاها و خوراک های خوشمزه و محلی ترکی هم استفاده کنند و یا انواع کباب با گوشت های تازه به همراه نوشیدنی های خنک بین المللی را میل کنند. 


به طور کلی برای گردش و تفریح به همراه خانواده و یا دوستان این پارک ملی از بهترین اماکن در نزدیکی شهر آنتالیا می باشد که امروزه مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی زیادی قرار گرفته است. پارک ملی کوپرولوکانیون برای ورزشکاران و کسانی که به کوهنوردی علاقه دارند توصیه می شود به گونه ای که سالیانه ورزشکاران زیادی برای کوه نوردی به این پارک فوق العاده سفر می کنند. در سفر به آنتالیا ترکیه سفربه این پارک افسانه ای را فراموش نکنید. 


گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ملی کوپرولوکانیون

شادی شهریور 1397
به جرات می تونم بگم پارک ملی کوپرولوکانیون خوبه حتی آدم دوست داره بره واسه سالیان سال اونجا زندگی کرد
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به پارک ملی کوپرولوکانیون