امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کافه گل رضاییه

کافه گل رضاییه

کافه گل رضاییه از کافه های معروف تهران است ظاید نسل جدید با آن چندان آشنا نباشند اما نسل قدیم خاطرات خوبی را با کافه گل رضاییه ثبت کردند. در ادامه با کافه گل رضاییه و نکات جالب آن بیشتر آشنا می شوید.

قدمت به کافه گل رضاییه به دهه های 40 و 50 برمیگردد. کافه گل رضاییه در آن زمان یک کافه معمولی بود که انواع نوشیدنی ها و دسرهای مختلف را سرو می کرد. همچنین به لطف دکوراسیون ساده، محیطی آرامشبخش و دنج، یکی از پاتوق های مردم برای سپری کردن اوقات بود.
اما نکته ای که باعث شده امروزه کافه گل رضاییه در میان مردم و بخصوص اهل کتاب شناخته شده باشد، حضور افرادی مانند صادق هدایت در کافه است. در گذشته صادق هدایت اکثر اوقات خود را در این کافه سپری می کرد و کتاب های مختلفی را هم در کافه گل رضاییه نوشته است. جالب است بدانید در کنار صادق هدایت، این کافه پاتوق فروغ فرخزاد هم بوده است.

قدمت کافه به 1310 برمیگردد. در آن زمان کافه در خیابان قوام السلطنه (سی تیر امروزی) و نزدیک به خانه ایرج میرزا ساخته شد و امروزه همچنان دکوراسیون و طذاحی قدیمی خود را تا حدود زیادی حفظ کرده است.

با ورود به کافه، اولین چیزی که چشم مشتری را جلب می کند دیوارهای کافه است. فارق از 10 میز و 48 صندلی چوبی کافه، بر روی دیوارها عکس های زیادی از نویسنده ها، خواننده ها و بازیگرهای طرح سینما جهان قرار داده شده و مهم ترین علت این کار، نزدیک بودن کافه به سینما فارابی می باشد چرا که اکثر اهالی سینما و تئاتر، پاتوقشان کافه گل رضاییه است.
منوی کافه گل رضاییه تنوع بالایی دارد لذا نام کافه به کافه رستوران تغییر یافته است. مشتریان می توانند در این کافه علاوه بر منوی کافه ای که شمال انواع نوشیدنی های گرم، قهوه ها، نوشیدنی های سرد، اسموتی، موکتل، میلک شیک ها، کیک ها و دسرهای مختلف، منوی غذایی کافه را هم در اختیار داشته باشند.

منوی غذایی کافه گل رضاییه چند قسمت دارد. بخش از منو شامل انواع وعده های صبحانه ایرانی و فرنگی است که که از ساعت 8:30 الی 12 سرو می شود. بخش دیگر برخلاف اکثر کافه ها که انواع فست فودها، غذاهای ایتالیایی و غیره را سرو می کنند، در این کافه انواع غذاهای لذیذ ایرانی فقط ارائه می شوند که طعم بی نظیر، کیفیتی عالی و قیمتی مطلوب دارند.

آدرس کافه گل رضاییه: تهران – خیابان جمهوری – خیابان سی تیر (قوام السلطنته سابق – بالاتر از موزه آبگینه (خانه ایرج میرزا) – پلا 172)

تلفن تماس کافه رستوران گل رضاییه: 66707290

ساعت کاری کافه: همه روزه از ساعت 7:30 الی 21:00 (7:30 الی 10:00 وعده صبحانه – 12:30 الی 16:00 وعده ناهار – 18:00 الی 21:00 وعده شام)


درج نظر