امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کافه دو لا په

کافه دو لا په

شهر پاریس یکی از شهرهای بسیار محبوب دنیا می باشد که تعداد بی شماری کافه را در خود جای داده است. یکی از قدیمی ترین و معروف ترین کافه هایی که در این شهر دل نواز وجود دارد " کافه دو لا په" نام دارد. این کافه که در سال 1862 میلادی گشوده شد، در گذشته برای سرودن اشعار مورد استفاده قرار می گرفت و بسیاری از افراد به این منظور در زمان های خاصی به آن مراجعه می کردند. خوب است بدانید که کلمه دو لا په به معنای صلح است.
این کافه خاص فضایی لوکس و کلاسیک دارد که آن را شبیه به یک موزه کرده و میهمانان و گردشگران تور پاریس می توانند از میل کردن سفارشات خود در محیط آن لذت ببرند. صندلی های این کافه به رنگ آلبالویی بوده و پنجره های بزرگ آن جلوه ی بی نظیری به آن بخشیده است. نویسندگان و شاعران زیادی برای خلق آثار خود از محیط این کافه الهام گرفته اند.
کافه دو لا په که در میدان اپرا واقع شده موقعیت مکانی مطلوبی دارد و همین امر سبب شده که تعداد زیادی از توریست ها و گردشگران تور فرانسه از آن دیدن کنند. افراد مشهور زیادی به این کافه رفته اند که از میان آن ها می توان به ادوارد هفتم، ژول ماسنه، گی دو موپاسان و سرگئی دیاگیلف اشاره کرد. در این کافه انواع غذاهای مختلف فرانسوی و برخی غذاهای بین المللی سرو می شود که گردشگران تور پاریس می توانند از آن ها سفارش دهند و میل کنند. در این مکان علاوه بر غذا، نوشیدنی های متنوعی نیز می توانید سفارش دهید.
در دوره ای از زمان، یک استودیوی رادیویی در کافه دو لا په شروع به فعالیت کرد و برنامه ی اینجا پاریس را برای ایالات متحده تولید می کرد. این کافه در سال 1975 به عنوان یکی از آثار تاریخی کشور فرانسه ثبت شد. 
درج نظر