کافه کومپیر

اگر از افراد محلی بپرسید بهترین محل برای خوردن کومپیر کجاست، پاسخ آن ها کافه کومپیر در نزدیکی سواحل ارتاکوی خواهد بود. ارتاکوی که در وسط تنگه ی بسفر واقع شده، به معنی دهکده ی میانی می باشد. این محله به خاطر گالری های هنری، کلاب ها، کافه ها، بار ها، رستوران ها، یکشنبه بازار و کومپیر  در بین گردشگران تور استانبول معروف است. کومپیر سیب زمینی پخته شده با کره و پنیر چدار است. پنیری نیمه سفت و به رنگ زرد کم رنگ که از شیر پاستوریزه نشده تهیّه می شود. چاشنی روی کومپیر بر اساس خواسته و ذائقه ی شما متفاوت است. بعضی از چاشنی ها عبارتند از: مایونز، سس گوجه فرنگی، ترشی، ذرت شیرین، تکه های سوسیس، قارچ، سالاد روسی و بسیاری موارد دیگر.
 برای این که از سلطان احمد به کافه کومپیر برسید، ابتدا با تراموآ به کاباتاش بروید و از آنجا سوار تاکسی شوید. اگر مبدأ شما میدان تقسیم است می توانید از همان جا سوار تاکسی شوید و با گذر از مسیری 4 کیلومتری در کنار مسجد دلمه باغچه، کاخ دلمه باغچه، موزه و گالری هنری Maritime، اسکله ی بشیکتاش و کاخ سیرجان (قابل بازدید نیست ولی چشم انداز زیبایی دارد.) که همگی در سمت راست جاده قرار دارند سمت دریا به ارتاکوی برسید. گزینه های زیادی در مجاورت پارک ییلدیز برای خوردن کومپیر وجود دارند. از طرف دیگر اگر از نظر زمانی تحت فشار نیستید و و آمادگی پیاده روی طولانی را دارید، می توانید با انتخاب این مسیر بسیاری از نقاط دیدنی استانبول را ببینید. کافه کومپیر علاوه بر داشتن یک منوی عصرانه به همراه دسر های خوشمزه با توجه به چشم انداز فوق العاده آن رو به ساحل ارتاکوی ، تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری شهر استانبول نیز برای گردشگران تور استانبول گریده است. در سفر به استانبول ترکیه این کافه های ساحلی را از دست ندهید چون هم چشم انداز زیبا و هم شیرینی های خوشمزه و رنگی رنگی در منویشان وجود دارد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کافه کومپیر
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری