ویزای آلمان

آلمان، پرجمعیت ترین و بزرگترین کشور اروپا است که به دلایلی مانند دانشگاه های معتبر، اقتصاد و صنعت بی نظیر، جاذبه های گردشگری و شرایط زندگی مساعد، در میان مردم افرادی که قصد سفر، گردش، کار، تحصیل و اقامت در کشورهای خارجی را دارند از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است. افراد به هر دلیلی که قصد سفر به آلمان داشته باشند، می بایست پیش از سفر ویزای آلمان مربوط به هدف خود را تهیه نمایند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی ویزای آلمان بپردازیم.

آلمان عضو اتحادیه پیمان شنگن است و افراد می توانند با دلایلی مانند گردشگری، تجاری، ترانزیت، ماموریت کاری و غیره ویزای شنگن آلمان را دریافت کرده و پس از صدور ویزا، می توانند در هر 180 روز، 90 روز در آلمان اقامت داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است جهت اخذ ویزای شنگن می بایست مدارک مورد نیاز را به دفاتر خدمات ویزا برده و مراحل مربوطه را انجام داد هرچند تصمیم نهایی صدور ویزا از طرف سفارت صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه طبق اطلاعاتی که در سایت سفارت آلمان www.tegran.diplo.de وجود دارد شامل شناسنامه، سه قطعه عکس پرسنلی، دعوتنامه، مدارک بانکی مانند پرینت حساب با سربرگ انگلیسی و مهر شده، گواهی کار برای اشخاص تحت تکفل، کارت صنفی برای مشاغل آزاد، گواهی اشتغال به کار برای شاغلین و سند قانونی ثبت برای صاحبان کار و تجارت.

همچنین مدارک دیگری مانند فاکتور و مدت اقامت در هتل رزرو شده، بیمه مسافرت و بلیط هواپیما نیز باید ارائه شود.

گردشگران تور آلمان، افراد محصل، تاجران و غیره لازم است بدانند گذرنامه می بایست حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و حداقل 3 ماه پیش از تاریخ سفر می بایست نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنند. همچنین خوب است بدانید اگر وقت سفارت خود را به هر دلیلی کنسل کنید، برای تعیین مجدد می بایست بیش از یک سال منتظر باشید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز ویزای آلمان
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
زهرا حشمتی 22 تیر 98
2
عالیه منم میام برای درمانم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری