کنوانسیون شیکاگو

کنوانسیون شیکاگو یا همان معاهده هوانوردی غیرنظامی بین المللی در سال 1944 با حضور کشور های بسیاری در شیکاگو به تصویب رسیده است، پیمان شیکاگو یکی از مهم ترین و اصلی ترین قوانین پروازی بوده و همه کشور های عضو این پیمان، مستلزم رعایت مفاد آن می باشند، کشور ایران نیز یکی از امضا کنندگان پیان شیکاگو است.
همانطور که در مقاله  تفاوت کدهای فرودگاهی ایکائو و یاتا به آن اشاره شد، سازمان ایکائو جهت نظارت بر اجرای این معاهده تشکیل شده و این امر یکی از اصلی ترین وظایف این سازمان تلقی می شود.
جالب توجه است که پس از به رسمیت شناختن این پیمان، کنوانسیون 1919 پاریس و معاهده هواپیمایی بازرگانی کنار گذاشته شد، زیرا کنوانسیون شیکاگو بسیار کامل و جامع تر از این پیمان ها بود.
اجرای معاهده هوانوردی غیرنظامی بین المللی در حدود 3 سال به طول انجامید و در نهایت در سال 1947 به اجرا در آمد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کنوانسیون شیکاگو
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری