امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به هزینه خوراک در بانکوک

هزینه خوراک در بانکوک

 هر ساله گردشگران بسیاری بانکوک پایتخت کشور تایلند را مقصد خود قرار می دهند.

 دلایل گردشگران برای سفر به این شهر متفاوت است برخی هدفشان بازدید از معابدی چون وات آرون و معبد وات فو می باشد برخی دیگر نیز برای گشت وگذار در بازار های زیبا آن مانند بازار شناور و بازار چاتوک عازم سفر می شوند.

 در این مقاله به بررسی هزینه خوراک در بانکوک خواهیم پرداخت. واحد پول کشور تایلند بات است که هر 100 بات معادل حدودا 30,000 تومان می باشد.هزینه خوراک در بانکوک بنا به سلیقه شما متفاوت خواهد بود. دراین شهر هر خیابان به نوعی یک رستوران محسوب خواهد شد زیرا در هر گوشه آن افرادی به طبخ و فروش غذا های رنگارنگ و وسوسه انگیز مشغولند یکی از بارز ترین ویژگی آن ها تازه بودن مواد اولیه می باشد البته سرو برخی از این غذاها ممکن است برای ما خوش آیند نباشد مانند سوسک، عقرب و کرم اگر علاقه ای به امتحان غذا های خیابانی بانکوک ندارید می توانید از رستوران ها کمک بگیرید در ادامه به مقایسه رستوران های مختلف بانکوک در سه سطح ارزان، میانه و لوکس خواهیم پرداخت.

 قیمت رستوران های معمولی یا همان ارزان از حدودا 50 بات تایلند الی 100 بات تایلند می باشد. از رستوران های ارزان در بانکوک می توان به رستوران تیبل دی تی بانکوک، رستوران استیو کافه بانکوک، رستوران آپیا بانکوک و رستوران کافه کلییر اشاره کرد.


 دومین سطح از رستوران های بانکوک رستوران های متوسط می باشد که هزینه آن از 100 بات تایلند تا 1000 بات تایلند متفاوت است. برخی از رستوران های میانه در بانکوک شامل: رستوران تانینگ، رستوران پپینا و رستوران کافه کوئینسه بانکوک می باشد.


در دسته آخر رستوران های لوکس را خواهیم داشت که قیمت آن از 300 بات به بالا می باشد. برخی از رستوران های لوکس که محبوبیت زیادی در بین گردشگران بانکوک دارند شامل: رستوران و کافه اسکارلت واین، رستوران واتر لایبرری چمچوری بانکوک و رستوران لی نور ماندی بانکوک می باشد.


برای مسافران تور بانکوک که به فست فود علاقه دارند می توان به فست فود های بین المللی مک دونالد و دیگر فست فود های مشابه آن اشاره کرد که قیمت آن ها از 140 بات تا 200 بات می باشد.

در انتهای متن قیمت برخی از اقلام را برای آن دسته از مسافران تور بانکوک که به غذای خانگی علاقمند هستد را آورده ایم.

*برنج هر کیلو حدودا 44 بات می باشد.

*تخم مرغ یک بسته 12 تایی 120 بات می باشد.

*گوشت قرمز هر کیلو 390 بات می باشد.

*گوجه فرنگی هر کیلو حدود 42 بات می باشد.

*پیاز هر کیلو حدود 47 بات می باشد.

*سیب زمینی هر کیلو حدودا 61 بات می باشد. 


گالری تصاویر

نظرات مردم درباره هزینه خوراک در بانکوک

پوران 27 دی 97
3
به نظر من که مدیریت کنید خودتون آشپزی کنید هرچقدرم که هزینه خوراک در بانکوک بشه ارزش داره. غذاهاشون با ذائقه ما یکی نیست
درج نظر