امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به پنانگ

بهترین زمان سفر به پنانگ

پنانگ که امروزه بین گردشگران ایرانی و همچنین اغلب جهانگردان از محبوبیت بالایی برخوردار است، در کشور مالزی واقع شده و به مروارید شرق معروف است. گردشگرانی که قصد سفر به پنانگ را دارند، لازم از شرایط آب و هوایی این شهر اطلاعاتی در دست داشته باشند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم آب و هوای این شهر را مورد بررسی قرار داده و در واقع بهترین زمان سفر به پنانگ را در اختیار گردشگران عزیز قرار دهیم.
پنانگ به طور کلی دارای اقلیم آب و هوایی استوایی و گرم بوده و حداکثر دمای هوا در این شهر در طول روز، حدود 35 درجه سانتی گراد است. اما اگر به طور دقیق تر بخواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم پنانگ نیز مانند دیگر شهر های کشور مالزی، دارای آب و هوای غیر قابل پیش بینی و مختلفی در طول روز می باشد و میانگین دمای آن در طول روز بین 29 – 35 درجه سانتی گراد و در شب بین 26 – 29 درجه سانتی گراد متغیر است. آب و هوای گرم این شهر ساحلی مناسب برای گردشگرانی است که برای گرفتن حمام آفتاب با تور پنانگ سفر می کنند. همچنین لازم به ذکر است که پنانگ بیشتر روز های سال از نور خورشید بهره مند است و تنها در فصول خاصی از سال شاهد بارش باران های موسمی مانسون هستیم.
همان طور که می دانید، پنانگ در سواحل اقیانوس هند واقع شده و به طبع رطوبت هوا در این شهر بالا می باشد، اما بیشترین رطوبت هوا را در ماه های آوریل تا می و همچنین بین ماه های اکتبر تا نوامبر شاهد هستیم. اگر از جمله گردشگران علاقمند به بارش باران هستید، ماه های می، آوریل، آگوست، اکتبر و سپتامبر از جمله ما های پر باران پنانگ بوده و می تواند برای این دسته از گردشگران بهترین زمان سفر به پنانگ قلمداد شود. همچنین گردشگران تور پنانگ لازم است بدانند که ماه های ژوئن و آگوست زمان های مناسبی برای سفر به پنانگ نیستند چرا که گرم ترین روز های سال در این ماه های می باشد. امیدواریم در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره بهترین زمان سفر به پنانگ در اختیار گردشگران تور مالزی قرار داده باشیم.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به پنانگ

عرفانه لاری 6 مرداد 97
2
بهترین زمان سفر به پنانگ زمانیه که اصلا بارون نباره حالا اون تایم کی هست ؟ هزینه تور تو اون فصل خیلی بالا میره؟
درج نظر