بهترین زمان سفر به ازمیر

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 654
ازمیر یکی از شهرهای بزرگ کشور ترکیه است. این شهر که در ساحل دریای اژه قرار گرفته به دلیل موقعیت بسیار خوبی که دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر است. از آن جایی که در سرتاسر جنوب شهر ازمیر، سواحل ماسه ای بسیار زیبا وجود دارد، این شهر یکی از جاذبه های توریستی کشور ترکیه نیز به حساب می آید. اگر قصد دارید با تور ازمیر به این شهر خوش منظر سفر کنید، با لحظه آخر همراه باشید تا بهترین زمان سفر به ازمیر را به شما بگوییم. برای داشتن سفری خوب به این شهر، داشتن اطلاعاتی از بهترین زمان سفر به ازمیر، از واجبات مسافرت محسوب می شود.
در حالت کلی آب و هوا ازمیر معتدل و مطلوب است و زمستان های کمابیش معتدل ولی با بارش زیاد دارد و در فصل تابستان نسیمی روح بخش در این منطقه می وزد. آب و هوا شهر ازمیر مدیترانه ای است و تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارد. در فصل تابستان آب و هوا این شهر گرم و خشک است و به دلیل وجود دریای مدیترانه هوا شرجی در این منطقه غالب می شود.
بیشترین مقدار بارش در شهر ازمیر، بین ماه های آبان تا فروردین رخ می دهد و در ماه های خرداد، تیر و مرداد میزان بارندگی به مقدار قابل توجه ای کاهش می یابد. اگرچه در شهر ازمیر کم پیش می آید که برف ببارد اما در فصل زمستان گاهی بارش برف دیده شده است. شهر ازمیر در فصل بهار دارای مناسب ترین و مطلوب ترین آب و هوا می باشد و از این رو می توان گفت بهترین زمان سفر به ازمیر، فصل بهار است. البته قابل توجه گردشگران تور ازمیر، این شهر در فصل بهار که بهترین آب و هوا را دارد، بیشترین میزان توریست را در خود جای می دهد و به همین دلیل بهتر است از قبل هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/5131-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D9%85%DB%8C%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بهترین زمان سفر به ازمیر