بهترین زمان سفر به پکن

پکن یکی از مقاصد محبوب در میان گردشگران جهان می باشد که با جاذبه های دیدنی و چشم انداز های طبیعی مسافران زیادی را به سوی خود جذب کرده است.هر مسافری قبل از سفر باید از آب و هوای مقصد مورد نظر خود اطلاعات لازم را داشته باشد از این رو می خواهیم مسافران عزیز را با بهترین زمان سفر به پکن بیش تر آشنا کنیم تا سفری خوب و ایده آلی را پیش روی خود داشته باشند.
آب و هوای پکن در طول زمستان کاملا سرد و در ماه های ژانویه و فوریه سرد ترین و خشک ترین ماه های سال و آب و هوا در طول روز به خصوص شب ها سرد می باشد.برعکس فصل تابستان در پکن آب و هوا گرم و مرطوب بوده و در تمام مدت آفتاب می تابد و دمای هوا را بالای 30 درجه سانتی گراد نگه می دارد.این هوای گرم گاهی گرفته خواهد بود و به همین دلیل میزان آلودگی هوا بالا می برد.
ماه های آگوست و جولای گرم ترین ماه های پکن به شمار می رود که بارش باران در ماه جولای حدودا 200 میلیمتر و در ماه آگوست 180 میلیمتر می باشد و در ماه سپتامبر این بارش ها به صفر رسیده به همین دلیل ماه سپتامبر یکی از بهترین زمان سفر به پکن محسوب می گردد.
فصل زمستان در پکن ممکن است که هوایی سردی داشته باشد اما این فصل خشک و بدون باران است اکثر مسافران این فصل را بهترین زمان سفر به پکن می دانند به دلیل این که در این فصل سفر ارزان و هتل ها برای جذب مسافر بیش تر تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرند.
فصل تابستان هم یکی از بهترین فصل سفر به پکن به شمار می رود به دلیل این که هوا در این فصل دلپذیر و مطبوع می گردد و همچنین فصل بهار هم در ماه های آوریل و می به 20 درجه سانتی گراد رسیده و آب و هوای پکن را مطبوع می کند.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به پکن

پویا 22 آبان 96
2
زمستان بهترین زمان سفر به پکن نیست؟
فروغ 22 آبان 96
4
تابستان هم بهترین زمان سفر به پکن هست؟
درج نظر