مناره یولی

آنتالیا یکی از شهر های جذاب ترکیه از نظر جذب توریست و گردشگر می باشد که سالیانه بیش از چند میلیون گردشگر از سرتاسر دنیا به این شهر پر از اماکن دیدنی و تفریحات آبی و غیر آبی منحصر به فرد سفر می کنند. به طور کلی ترکیه کشوری با تمدن و تاریخی اصیل و کهن دارد که شما مسافرین تور آنتالیا برای آشنایی با برخی از آن ها می توانید به بازدید از این اماکن و آثار تاریخی بپردازید. مناره یولی شاید به نسبت جاهای دیگر آنتالیا خیلی معروف نباشد ولی دلیلی که باعث جذابیت این مناره شده نوع ساخت سازه آن است که در ترکیه تنها مناره یولی است که به این شکل طراحی و ساخته شده است. 

به این مناره، مناره شیاردار نیز گفته می شود که به فرمان فردی معروف به نام سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد طراحی و ساخته شد. جنس این بنا از سنگ های بسیار مقاوم که مشخص است با زحمت زیادی تراشیده شده و برای نمای آن استفاده کرده اند. اگر به بالا ترین قسمت مناره دقت کنید می توانید شکل هندسی هشت ضلعی را ببینید که از دو نوع آجر به رنگ های قرمز و آبی فیروزه ای ساخته شده است. در آخر بدنه مناره از جنس موزائیک با رنگ آبی تیره و روشن است که جلوه خاصی به مناره یولی بخشیده است. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مناره یولی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
امین 5 شهریور 1397
3
من پارسال همراه با تور به مناره یولی رفتم و خیلی مفصل هم توضیح دادند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری