موزه کاریه

موزه کاریه در قرن یازدهم هجری ساخته شده است که با موزاییک های بسیار قدیمی که روایت گر بخشی از زندگی حضرت عیسی و حضرت مریم می باشد که قدمت این موزاییک ها تقریبا به قرن چهاردهم باز می گردد. موزه کاریه جزو مهم ترین و با ارزش ترین بناهای دوره بیزانس است که تا به امروز با رسیدگی های ویژه هنوز هم باقی مانده است. این موزه همانند خیلی از موزه های دیگر که قدمتشان به دوره بیزانس می رسد دارای ظاهری ساده هستند ولی داخل آن ها بسیار پیچیده و وسایل تزیینی زیادی وجود دارند.
 موزه کاریه در واقع تلفیقی از صنعت بیزانس با دوره رنسانس ایتالیا بوده که هنر نقاشی بر روی کاشی ها م موزاییک های دیوارها و سقف نمایانگر هستند. اگر از ابتدا با نظم در موزه حرکت کنید و تصاویر نقاشی شده روی موزاییک ها را دنبال کنید در یک طرف زندگی حضرت مریم و چگونگی تولد حضرت عیسی را به تصویر کشیده اند و در سوی دیگر چگونگی زندگی حضرت عیسی را نشان می دهند و به صورت پیوسته با نظم خاصی برای گردشگران تور استانبول قابل رویت است.

 بعد از موزه ایاصوفیه موزه کاریه از با ارزش ترین موزه های موجود در استانبول ترکیه است که جزو جذاب ترین جاذبه های دیدنی این کشور به شمار می رود. بهتر است به هر کشوری که می روید از موزه های مهم آن بازدید کنید چون هم از قدمت و پیشینه ی اقوام و نیاکان و اصالت مردمانش آشنا می شوید و هم بازدید از وسایل بسیار قدیمی و سبک زندگی انسان ها در قرن ها پیش برای هر گروه سنی می تواند جالب به نظر برسد، مخصوصا کشورهایی مثل ترکیه که جنگ ها  و نبردهای زیادی در آن رخ داده و پادشاهان زیادی روی کار آمده اند.
 اگر با تور استانبول همراه شدید قطعا از موزه های باستانی آن مخصوصا موزه کاریه دیدن فرمایید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه کاریه
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
راشین 14 مهر 1397
3
موزه کاریه از نظر طراحی و ساخت فوق العاده زیبا و دیدنی می باشد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری