لاک پشت های دریایی کیش

📅 انتشار : 1400/09/24 📅 بروزرسانی : 1402/06/18 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 2137

یکی از جاهای دیدنی کیش لاک پشت های دریایی کیش آن است. لاک پشت ها این موجودات دوست داشتنی در ساحل های این جزیره جذابیت و زیبایی خاصی را وجود آورده اند. همین موضوع باعث جذب خیلی از گردشگران به این جزیره شده است تا این موجودات دوست داشتنی را از نزدیک ببینند. برای آشنایی بیشتر با این گونه های جانوری و دانستن بهترین زمان بازدید از لاک پشت های دریایی کیش شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کنیم.

گونه های لاک پشت های دریایی کیش

در این جزیره دو نوع لاک پشت قالب داریم؛ نوع اول لاک پشت پوزه عقابی است که مرجان و اسفنج را خیلی دوست دارد و از طرفی نوعی دیگر از لاک پشت که جلبک دوست دارد و جثه بزرگتری دارد، به نام لاک پشت پشت سبز شناخته می شود. لاک پشت های پشت سبز اغلب به خاطر تغذیه به آب های جزیره کیش می آیند.

عکس لاک پشت های دریایی

سن لاک پشت دریایی کیش 

لاک پشت هایی که در ساحل در بهار یا پاییز می بینید که برای تخم گذاری آمده اند؛ حدود 30 تا 50 سال ممکن است سن آنها باشد.

جاهای دیدنی کیش - لیست کامل جاذبه های گردشکری کیش + عکس + قیمت + آدرس

دشمن لاک پشت های دریایی

سگ ها و شغال ها و همینطور روباه ها از دشمنان این لاک پشت ها و تخم هایشان محسوب می شوند. راستی خدنگ ها را نیز نباید فراموش کرد که سرگرمی آنها خوردن و سیر کردن شکم خود با تخم های این گونه های لاک پشت است.

برای بازدید از لاک پشت های دریایی کیش کجا بریم؟

اگر مایل هستید تا لاک پشت ها را در غروب آفتاب ببینید سواحل جنوب غربی برای شما خیلی مناسب است. از طرفی جزیره هندورابی نیز یک از مکان های ساکت و بکر می باشد که هم لاک پشت ها و هم دوست داران آن به آنجا می روند. یکی برای زندگی و دیگری برای مشاهده زندگی آن یکی. پیشنهاد ما به شما آن است که اگر به هندورابی می روید از مکان های دیدنی آنجا نیز دیدن بکنید.

تخم ریزی لاک پشت های دریایی کیش

بهترین زمان بازدید از لاک پشت های دریایی کیش 

برخلاف اکثر افکار که فکر می کنند فقط در یک ماه می شود لاک پشت ها را دید؛ باید بگوییم که شما میتوانید از اوخر سال تا مرداد ماه لاک پشت ها را در سواحل مشاهده کنید.

نکاتی که در بازدید از لاکپشتهای دریایی کیش باید مدنظر قرار دهید

  • پیش انها شنا نکنید و یا حتی به آن ها دست نزنید.
  • در زیستگاه لاک پشت ها تردد نکنید و به آنها نزدیک نشوید.
  • از تعقیب لاک پشت ها حین غواصی اجتناب کنید.
  • به تخم لاک پشت ها دست نزنید و آنها را برندارید.

تور کیش - لیستی از به روز ترین تورهای کیش با قیمت های باور نکردنی که روزانه توسط آژانس های معتبر لحظه آخر ارائه می شوند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 111 کاربران به لاک پشت های دریایی کیش