معبد بودا بزرگ پوکت

معبد بودای بزرگ پوکت یکی از نماد و سمبل های مهم در پوکت می باشد. مجسمه بودا در بالای تپه ای که بین خلیج چالونگ و دریای کاتا است برای بازدید گردشگران تور پوکت، قرار گرفته است.47 متر ارتفاع خود مجسمه و 27 متر پایه این مجسمه از سطح زمین است، در نتیجه شما از فاصله دور نیز می‌توانید شاهد معبد بودا پوکت باشید. ایده ساخت این مجسمه چندین سال قبل‌تر از سال 2009 مطرح شد اما با مشکلاتی مواجه گردید ولی در نهایت در اوایل سال 2009، ساخت این معبد آغاز گردید. اگر به این معبد بروید، می‌توانید نمای کلی 360 درجه از شهر پوکت، سواحل، خلیج و ... را ببینید.

معبد بودای بزرگ بسیار ساکت و آرام است و شما فقط صدای زنگوله های کوچک و پرچم زرد رنگی که در اثر وزش باد به صدا و حرکت در می آیند را خواهید شنید. در بعضی از روزهای سال، یک موسقی بسیار ملایم نیز از معبد خواهید شنید. روزانه 1000 نفر از این معبد دیدن می‌کنند، خیلی از افراد برای توسعه و مرمت معبد بودای بزرگ ، هر مبلغی که می‌توانند را به این جا اهدا می‌کنند، همچنین هرکس که بخواهد نیز می‌تواند چند جمله به همراه اسم و امضای خود برروی سنگ‌های خاصی که برای حک دلنوشته ها اختصاص یافته، بنویسید که این مورد هزینه ای برای آن ها خواهد داشت. البته که تمامی این اهدایی ها و هزینه ها صرف نگهداری از معبد بودای بزرگ می شود. در کنار معبد بودای بزرگ ، یک سالن که حاوی عکس ها و ماکت‌هایی از روند ساخت این مرکز مقدس است وجود دارد، در اینجا هم صندوق‌هایی برای کمک های مالی گردشگران تور پوکت اختصاص یافته است. 

البته قرار گیری بیش از حد این جعبه ها، شاید کمی زیاده روی محسوب شود و باعث ایجاد یک خاطره نه چندان دلچسب برای بازدیدکنندگان گردد. البته از حق نباید بگذریم که این عمارت بزرگ احتیاج به سرمایه هنگفتی برای نگهداری و گسترش دارد که درصورت عدم کمک مالی از طرف مردم، دولت با کسری بودجه برای نگهداری و نوسازی معبد بودای بزرگ روبرو خواهد شد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر