جزیره فی فی

جزیره فی فی از کنار هم قرار گرفتن 6 جزیره به وجود آمده است. این جزیره در 45 کیلومتری از شرق شهر پوکت قرار گرفته است. در این جزیره افسانه ای سواحل نیلگون با شن های طلایی، چندین غار مهیج و صخره هایی از جنس آهک را بسیار خواهید دید. سواحل ماسه های سفید و طلایی، دریاهای نیلگون، شفاف، زلال و صخره‌های سنگی کوچک و بزرگ سر از آب برآورده‌ و در کنار هم جزایر شگفت انگیز فی فی در تایلند را به وجود آورده‌اند. جزیره فی فی از دو بخش فی فی له (Phi Phi Leh) یا فی فی کوچک و فی فی دان (Phi Phi Don) یا فی فی بزرگ تشکیل شده است.


در فی فی بزرگ می‌توانید بندرگاه‌ کشتی‌های مسافربری و هتل‌ها را ببینید در حالی که فی فی کوچک خالی از سکنه باقی مانده است و برخی از زیبا ترین و رویایی‌ترین سواحل را به گردشگران تور پوکت نشان می دهد. جزیره فی فی به طور کلی از 6 جزیره‌ی فی فی دان، فی فی له، کوه یانگ (Koh Yung)، کوه فای (Koh Phai)، بایدا نوک (Baida Nok)، بایدا نای (Baida Nai) تشکیل شده است و برای دیدن تمام آن ها باید چندین ساعت و یا گاها یکی دو روز وقت صرف کنید که البته در این مدت اصلاً متوجه گذر زمان نخواهید شد. رستوران‌های بومی جزایر فی فی در فضای آزاد هستند و شما می‌توانید نزدیک ساحل در آن جا غذا بخورید و از تماشای مناظر طبیعی رو به ساحل در حین صرف غذا بهرمند شوید.

اگر هوس میل کردن غذاها و نوشیدنی های بین المللی را داشته باشید با صرف کمی هزینه‌ ی بیشتر می‌توانید خوش مزه ترین غذاها را در این رستوران‌ها نوش جان کنید. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد در جزیره فی فی، میوه‌های محلی، غذاهای دریایی و سبزیجات ارزان و خوشمزه‌ی آن است. در جزیره فی فی برای گردش و قدم زدن می بایست از دوچرخه یا پیاده روی استفاده کنید زیرا هیچ گونه وسایل نقلیه وجود ندارد. در یکی از جزایر فی فی همچنین می‌توانید حیوانات استوایی مانند میمون های باهوش را از نزدیک ببینید.


این جزیره نه تنها زیباترین جزیره از مجموعه جزایر فی فی، بلکه یکی از زیباترین جزایری است که در تمام تایلند می‌توان یافت. سفر به جزایر فی فی می‌تواند یکی از بهترین خاطرات را برای گردشگران تور پوکت بسازد. در سفر به پوکت از بازدید جزیره فی فی لذت ببرید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جزیره فی فی

تقوی 10 مهر 97
1
حرفی در مورد جزیره فی فی نمی توان زد دیگه از عکسایی که از این جزیره می بینید مشهوده چجور جای زیبایست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر