آبفشان فلای

یکی از عجایب دنیا در ایالت نودا آمریکا قرار دارد که بر اساس یک اشتباه انسانی پدید آمده است.

در سال 1964 کارگرانی در این منطقه به دنبال انرژی زمین گرمایی بودند و همانند سایر نقاط مزرعه، در این نقطه هم با مته به حفر چاه پرداختند که ناگهان از آن آبی با شدت به بیرون فوران کرد. با گذشت زمان و در اثر رسوب املاح در این مکان، آبفشانی به شکل کنونی ایجاد شد که هم اکنون به جاذبه ای محبوب برای توریست ها تبدیل شده است.

 

فلای رنچ

 

آب داغ زیرزمینی که از این حفره بیرون می آمد، سبب شد که این مکان از حالت طبیعی خود فاصله بگیرد و به یک چشمه آب گرم خاص تبدیل گردد. کارگران بعد از مدتی تصمیم گرفتند که از فوران این آب جلوگیری کنند ولی شدت آب به اندازه ای زیاد بود که آن ها موفق نشدند.

این آبفشان زیبا آب را تا ارتفاع 1.5 متر به بالا می برد و امروزه به شکل بسیار زیبایی رخ نمایی می کند. منظره چشم نواز این آبفشان سبب گشته که امروزه جهانگردان زیادی به همراه تور لحظه آخری راهی این منطقه شوند و از نزدیک به تماشای آن بپردازند.

 

آبفشان فلای رنچ

 

آدرس: آمریکا/ ایالت نودا/ شهرستان واشو/ 32 کیلومتری روستای گرلاک/ مزرعه فلای


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز آبفشان فلای
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.