میدان ووژ پاریس

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1403/04/03
بازدید: 1175

قدیمی ترین میدانی که در شهر پاریس بر اساس نقشه ساخته شده، میدان ووژ یا میدان رویال نامیده می شود. این میدان فضایی زیبا و دل انگیز دارد که به هنگام عصر بسیار شلوغ می شود. این میدان به شکل یکنواخت طراحی شده و از آن به عنوان الگویی برای سایر میدان های شهر استفاده شد.

میدان ووژ پاریس بین سال های 1605 الی 1612 و به دستور شاه هنری چهارم ساخته شد؛ در ابتدا نام آن را میدان پادشاهی نهادند ولی رفته رفته این نام به ووژ تغییر پیدا کرد. این میدان در سده های 17 و 18 میلادی، جزء مکان های مهم و لوکس شهر محسوب می شد از همین رو خانه های اطراف آن بسیار گران بودند و معمولا افراد ثروتمند در آن ها اقامت داشتند. معماری این میدان به سبک رنسانس بوده و خانه های اطراف آن دارای الگوی مشترکی بودند و به صورت هم شکل ساخته شده بودند. این خانه ها از جنس آجر قرمز هستند که در قسمت هایی از آن سنگ کاری های زیبا انجام شده و سقف آن ها نیز از جنس تخته سنگ می باشد.

در سده 17 میلادی بسیاری از مناسبت های ملی و رویدادهای مهم تاریخی در این مکان انجام می شد. جالب است بدانید که برخی از میهمانی های دولتی و جشن های عروسی اشراف زادگان نیز در این مکان برگزار می شد.

همه چیز درباره فرانسه - آشنایی با تاریخ و فرهنگ و مردمان کشور فرانسه

در اطراف این میدان برخی از جاهای دیدنی پاریس همچون:  خانه ویکتور هوگو و محل تولد ماری دو ربوتن شانتال واقع شده که گردشگران تور پاریس می توانند از آن ها بازدید کنند. تعدادی از کاخ های سبک رنسانس نیز در پیرامون این میدان قرار دارد. یکی از مکان هایی که پیشنهاد می شود هر گردشگری در محله مارایز از آن بازدید کند، موزه پیکاسو می باشد که مملو از آثار حیرت آور است. این موزه در واقع ویلایی زیبا می باشد که در هتل سالی قرار دارد.

در این محله تعدادی رستوران و چایخانه هم وجود دارد که معروف ترینِ آن ها "ماریاژ فرر" نام دارد. این چایخانه مجلل، منوی متنوعی از دمنوش ها و چای های خوش عطر و طعم را در اختیار میهمانان خود قرار می دهد که آن ها می توانند بنا بر ذائقه شخصی، هر یک را انتخاب نمایند. همچنین یک فلافل فروشی معروف هم در این محله وجود دارد که علاوه بر مردم محلی، مورد توجه توریست ها هم قرار گرفته است. اغلب بوتیک ها، رستوران ها و مغازه های موجود در این محله، در روزهای تعطیل هم فعالیت می کنند.

گردشگران تور فرانسه می توانند برای رفتن به این مکان و بازدید از جاذبه های اطراف آن، از مترو سنت پائول یا باستیل بهره ببرند.

آدرس: پاریس/ محله مارایز

تلفن: 33148879407

وب سایت: www.parisinfo.com

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.7 از 5 | از 101 کاربر